Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

nu
nu
0 17.04.2022 20:27:36

Liverpool dobil nasprotnika v finalu pokala FA: Londonski dvoboj je PRIPADEL...

V finalu najstarejšega klubskega nogometnega tekmovanja na svetu, angleškem pokalu FA, se bosta pomerila Chelsea in Liverpool.

Modri iz Londona so v nedeljo na Wembleyju z 2:0 premagali mestne tekmece Crystal Palace, medtem ko je že dan prej Liverpool s 3:2 ugnal moštvo Manchester Cityja.

Varovanci Thomasa Tuchela so se v prvem polčasu še mučili s tekmeci, v drugem pa so povedli prek Rubena Loftus-Cheeka v 65. minuti. Deset minut kasneje je bil po lepi akciji uspešen še Mason Mount. Chelsea bo v svojem desetem finalu, lovil deveti naslov.

Liverpool je že v soboto premagal sinjemodre iz Manchestra s 3:2. Odločilen je bil prvi polčas, ki so ga varovanci Jürgena Kloppa dobili s 3:0. V drugem je vodilno moštvo angleškega prvenstva le še ublažilo poraz, za kaj več pa je zmanjkalo časa. Reds imajo v tem tekmovanju sedem zmag, v finalu pa bodo igrali 15.

Jubilejni 150. finale v tem tekmovanju bo na sporedu 14. maja na Wembleyju.