143026

Liga prvakov: Chelsea odpihnil Juventus, do napredovanja tudi United

Avtor: Klemen Verlič
23. 11. 2021, 23.30

Nogometašem Juventusa, Bayerna, Ajaxa, Liverpoola in Manchester Uniteda se je po današnjih večernih tekmah 5. kroga lige prvakov v osmini finala pridružil še Chelsea. Ta je boj z Juventusom dobil kar s 4:0.

V skupini H je branilec naslova Chelsea zanesljivo ugnal neprepričljivi Juventus in si zagotovil osmino finala. Zadeli so Trevoh Chalobah, Reece James in Callum Hudson-Odoi, kar pomeni, da je imel Chelsea v ligi prvakov prvič tri različne angleške strelce. Timo Werner je ob koncu le še potrdil visok poraz Juventusa, ki pa si je že pred tem priigral izločilne boje.

Druga tekma v tej skupini med Malmöjem in Zenitom se je končala z 1:1. Rusi, ki so z igralcem manj izenačili po enajstmetrovki v drugi minuti sodniškega dodatka, so si s tretjim mestom v skupini zagotovili nadaljevanje sezone v evropski ligi.

Kijevski Dinamo je v skupini E gostil Bayern in izgubil z 1:2. V zasneženem Kijevu je Bayern hitro povedel, v 14. minuti je Robert Lewandowski zadel s “škarjicami”. Poljski ostrostrelec je tako zadel še na deveti zaporedni tekmi v ligi prvakov, kar mu je kot prvemu v zgodovini uspelo drugič. Prvič je imel tak niz že leta 2020. Z devetimi goli je Lewandowski tudi prvi strelec tekmovanja. V 42. minuti je Kingsley Coman podvojil prednost Bavarcev.

Ukrajinci, ki so bili že v prvem polčasu blizu zadetku po napaki Manuela Neuerja, so zaostanek zmanjšali v 70. minuti z golom Denisa Garmaša, česa več pa jim ni uspelo narediti. Benjamin Verbič ni dočakal priložnosti za igro v kijevskem kolektivu.

Na drugi tekmi skupine sta se Barcelona in Benfica razšli z 0:0, kar pomeni, da bo o drugem mestu odločal zadnji krog, v katerem bodo Katalonci gostovali v Münchnu, Benfica pa bo gostila odpisane Ukrajince.

Tekma Villarreala in Manchester Uniteda, slednjega je vodil začasni trener Michael Carrick, v skupini F se je zaradi tehničnih težav s sodniško opremo začela z zamudo, končala pa z zmago Angležev z 2:0.

Dobršen del tekme so večjo posest žoge in več ter lepše priložnosti imeli Španci, toda v 78. minuti je za vodstvo gostov udaril Cristiano Ronaldo, ki je po podatkih Opte postal prvi nogometaš, ki je za angleški klub v eni evropski sezoni zadel na vsaki od prvih petih tekem. Jadon Sancho je v 90. minuti potrdil zmago in osmino finala Uniteda.

Na drugi tekmi skupine F je Atalanta Josipa Iličića gostovala pri Young Boys v Bernu in igrala 3:3. Povedla je v enajsti minuti z golom Duvana Zapate, še v prvem polčasu pa je izenačil Jordan Siebatcheu. V drugem polčasu so Švicarji prišli do preobrata, ko je Silvan Hefti v 84. minuti z lepim strelom z 18 metrov, ko je žogo poslal pod prečko zadel za 3:2.

Toda v 88. minuti, takoj po vstopu v igro, je s prostega strela točko Atalanti, pri kateri Josip Iličić ni igral, le zagotovil Luis Muriel. Atalanta tako ostaja tretja v skupini, ima točko manj od Villarreala, ki ga bo v zadnjem krogu gostila v boju za drugo mesto.

V skupini G je še vse odprto, potem ko je Lille po zmagi z 1:0, edini gol je dosegel najboljši strelec francoske lige Jonathan David, proti Salzburgu (zanj je Benjamin Šeško igral do 59. minute) pri osmih točkah, Avstrijci so pri sedmih, šest pa jih ima Sevilla, ki je z 2:0 premagala Wolfsburg. Ta je doslej zbral pet točk. V zadnjem krogu bo Wolfsburg gostile Lille, Salzburg pa Sevillo.

Vir: STA

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več