Zimski športi

Volavškova sezono odprla s sedmim mestom

Lillehammer, 03. 12. 2021 16.21 |

V Lillehammerju na Norveškem se je danes sezona tekmovanj 2021/22 v svetovnem pokalu začela tudi za tekmovalke v nordijski kombinaciji. Zmagala je domačinka Gyda Westvold Hansen. Zelo dobro sta se odrezali tudi Slovenki. Ema Volavšek se je s sedmim mestom veselila dosežka kariere. Za lepo bero točk pa je s 14. mestom poskrbela še Silva Verbič.

Šlo je za uvodno tekmo druge sezone svetovnega pokala nordijskih kombinatork, na kateri sta se z uvrstitvijo med 15 najboljših izkazali obe slovenski tekmovalki.

Kombinatorke so se pomerile na prvi tekmi sezone na srednji skakalnici v Lillehammerju in na petkilometrski razdalji. Po skokih je bila odlična Silva Verbič na četrtem mestu, skočila je 89,5 metra in imela 1:36 minute zaostanka za vodilno Norvežanko Mari Leinan Lund. Ema Volavšek je skočila 81,5 metra in je imela 2:43 minute zaostanka na 12. mestu.

V sneženju je bilo v dveh krogih v dolžini 2,5 km nato kar nekaj sprememb vrstnega reda. Verbičeva je izgubljala mesta in na koncu pristala na 14. mestu, Volavškova pa je pridobivala mesta in v drugem krogu tudi prehitela reprezentančno kolegico, na koncu pa je rezultat kariere na tekmah svetovnega pokala vpisala s sedmim mestom.

Za zmagovalko, svetovno prvakinjo Norvežanko Gydo Westvold Hansen, ki je bila po skokih tretja, je zaostala 2:19,7 minute. Drugo mesto je pripadlo rojakinji Mari Leinan Lund z 8,4, tretja pa je bila Italijanka Annika Sieff s 56,1 sekundami zaostanka.

Silva Verbič
Silva Verbič FOTO: Smučarska zveza Slovenije

Norvežanki sta bili najboljši tudi na letošnjem premiernem svetovnem prvenstvu v nordijski kombinaciji za ženske, ko je Westvold Hansenova dobila, Leinan Lundova pa je bila druga.

"Danes sem s tekmo še kar zadovoljna, skoki sicer še niso tam, kjer bi morali biti, a ni tako slabo. Tekaško je bilo dobro. Morda moram malce še razporediti moči čez celo tekmo. Sicer pa lep uvod v sezono, imamo pa še veliko tekem, kjer bom lahko pokazala, česa sem zmožna," je za spletno stran Smučarske zveze Slovenije dejala 18-letna Volavškova.

Devetnajstletna Verbičeva pa je kolegico dopolnila: "Skok je bil res lep, najboljši v teh dneh. Tekaško mi še manjka do najboljših, a dala sem vse od sebe in s tem mestom sem zelo zadovoljna."