Domžalčani niso izkoristili prednosti domačega parketa

Košarka 9. Apr 202422:04 0 komentarjev
Kansai Helios

Košarkarji Kansai Heliosa v prvi tekmi četrtfinala regionalne košarkarske lige Aba 2 niso izkoristili prednosti domače dvorane in proti Spartaku iz Subotice izgubili z 71:84 (19:22, 33:41, 51:61). Povratna tekma bo prihodnji torek v Subotici.

Domžalčani so vodili le v prvi četrtini, nazadnje pri izidu 15:14. V uvodu v drugo četrtino so izenačili na 22:22, gostje pa so takoj nato z delnim izidom 12:2 povedli z dvomestno razliko.

V tretjem delu je razlika presegla celo 20 točk (37:58), Domžalčani pa so se še enkrat vrnili med žive in se v zadnjem delu nekajkrat približali na sedem točk, a so gostje v kritičnih trenutkih zadeli odločilne koše in ušli na varno razdaljo.

Pri Heliosu je bil s 16 točkami najbolj učinkovit Rok Nemanič, točko manj je dosegel Malcolm Alexander Bernard. Na nasprotni strani je 27 košev dosegel Filip Barna.