Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 31.01.2021 14:36:01

Kristoffersen po odstopu le na vrh, Hadalin enajstič po vrsti v točkah na slalomih

Reuters
Henrik Kristoffersen je v 24 urah v drugo z odliko opravil popravni izpit ter zmagal na zadnjem slalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev pred svetovnim prvenstvom prihodnji mesec. Norvežan je pod Mont Blancom odbil vse napade tekmecev za prvo slalomsko zmago v Chamonixu. Slovenski finalist Štefan Hadalin je osvojil nove točke s 15. mestom.

Kristoffersen je Norveški prismučal prvo zmago na slalomih v Chamonixu. Norveški as je po dveh odstopih na tem prizorišču le skočil na najvišjo stopničko. Slaloma v Chamonixu ni končal lani, prav tako se je z odstopom v prvi vožnji končal njegov sobotni slalom.

Pod Mont Blancom je na snežni površini, mešanici grobe soli in vode, osvojil še 42. slalomske stopničke v svetovnem pokalu.

To je njegova 19. slalomska zmaga v svetovnem pokalu. Tako po slalomskih stopničkah kot po slalomskih zmagah je najboljši še aktivni smučar ter četrti na večni lestvici.

S 23. zmagami v svetovnem pokalu je postal drugi najboljši Norvežan. S tem dosežkom se je izenačil s Kjetilom Jansrudom, pred obema je le Aksel Lund Svindal s 36 zmagami.

Pred nastopom slovenskega finalista je vodil Švicar Sandro Simonet, ki je mesto vodilnega prevzel kot prvi na startu finala s 30. izhodiščem prve vožnje.

Hadalin (+0,93) ni bil tako podjeten kot v soboto. V finalu je bil boljši kot v prvi vožnji. A v cilju ni prevzel vodstva. Prišel je na peto mesto, za Simonetom je zaostal 93 stotink sekunde. Jubilejni 50. slalom je Hadalinu vseeno prinesel nove točke.

Petindvajsetletni Vrhničan v tej sezoni še nima uvrstitve v najboljšo deseterico. Tej je bil najbližje v soboto z 12. mestom. Je pa zelo konstanten. Še na enajstem slalomu v svetovnem pokalu, devetem v tej sezoni, je osvojil točke.

Ta konstantnost je seveda zelo dobra popotnica za svetovno prvenstvo, kjer bo Hadalin branil srebrno kolajno, ki jo je osvojil na SP pred dvema letoma v Areju v alpski kombinaciji. V Cortini d'Ampezzo bo kombinacija sestavljena iz superveleslaloma in slaloma.

Pred zadnjimi petnajstimi tekmovalci je Hadalin branil šesto pozicijo. Na koncu pa pristal na 15. mestu z zaostankom 1,59 sekunde.

Simonet je vodil vse do nastopa Švicarja Ramona Zenhäuserna, ki je bil v finalu sicer počasnejši od moštvenega kolega, a je s prve proge prinesel dovolj zaloge, da je rojaka potisnil na drugo mesto za 38 stotink sekunde.

Švicarski dvojec je zadržal vodstvo tudi po nastopu tretje in drugouvrščenega po prvi vožnji, Avstrijca Marca Schwarza in domačina Alexisa Pinturaulta. Na vrhu je bil le še Kristoffersen, ki je za 28 stotink prehitel Zenhäuserna ter se po Alta Badii znova zavihtel na slalomski vrh.

Simonet, ki je na koncu za zmago zaostal le 66 stotink sekunde, pa je na stopničke skočil s 30. mesta po prvi vožnji.