Drugi športi

'Kot ekipa smo vse močnejše'

Ljubljana, 19. 02. 2024 07.36 |

Rokometašice Krima Mercatorja so se uvrstile v play-off EHF Lige prvakinj. V domačih Stožicah niso dopustile presenečenja in si z zmago 32:19 proti ekipi KGHM MKS Zaglebie Lubin zagotovile svoje mesto v nadaljevanju najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja. V prihodnjem mesecu tako v Ljubljano prihaja vsaj še en rokometni spektakel. Tudi s prenosom na Kanalu A in VOYO.

"Nobene ekipe ne gre podcenjevati," so pred začetkom sobotnega obračuna sporočali iz ljubljanskega tabora.

Rokometašice Krima Mercatorja so si z zmago zagotovile napredovanje med najboljših 12 ekip EHF Lige prvakinj. Tudi preostale evropske tekme sezone v prenosu na Kanalu A in VOYO.

Tudi Poljakinj, ki v tej sezoni še niso okusile slasti zmage. In res je bilo tako v Stožicah. Varovanke Bożene Karkut so že v prvi minuti povedle prek Karoline Jurenczyk, a to ni ustavilo Ljubljančank. Rusinja Daria Dmitrieva, ki se po sezoni poslavlja od Krimovk in odhaja na madžarsko k Ferencvarosu, je z dvema zaporednima zadetkoma rezultat poravnala na 2:2, za prvo vodstvo modre ekipe pa je v tretji minuti poskrbela Tamara Mavsar.

Sledilo je nekoliko bolj umirjeno nadaljevanje, ko so se gostje dobro upirale domači zasedbi. A samo do polovice prvega polčasa, ko je za delni izid 3:0 poskrbela Dmitrieva sama. Prednost čete Dragana Adžića je takrat narasla na pet zadetkov. Nekaj olja na ogenj sta ob koncu prvega dela dodali še Tjaša Stanko in Jovanka Radičević (skupaj pet golov) in vodstvo po 30 minutah igre je bilo občutno. 18:10 je kazal semafor.

Daria Dmitrieva je ena ključnih igralk Krima. Rusinja se po koncu sezone poslavlja in odhaja na Madžarsko. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju so tigrice prednost ohranjale. Med strelke so se med drugimi vpisale tudi Betchaidelle Ngombele in Itana Grbić, Maja Vojnović pa je blestela v vratih.

Krim Mercator se bo v boju za četrtfinale udaril z romunsko Bukarešto, ekipo slovenske reprezentantke Elizabeth Omoregie. Prva tekma bo 16. ali 17. marca v Sloveniji, povratna pa 23. ali 24. marca v Romuniji.

Končni izid je znašal 32:19. "Ekipa Lubina je skozi sezono EHF Lige prvakinj zelo napredovala, dobile so odlične izkušnje. Velika zahvala gre občinstvu in dekletom, ki so pokazala pravi pristop," je bil po potrjeni uvrstitvi v sklepne boje Lige prvakinj vesel trener Dragan Adžić.  Najboljša strelka je bila tokrat Dmitrieva, ki se je že v prvem polčasu izkazala s sedmimi zadetki, na koncu se je ustavila pri devetih. Pet jih je prispevala Radičevićeva, ki je bila tokrat 100-odstotna. "Zelo sem vesela, za to kar smo prikazale. Bile smo močne kot ekipa. Zdaj se že oziramo proti naslednjemu krogu tekmovanja," pa je povedala Tjaša Stanko. Krim Mercator se bo v boju za preboj med osem v Evropi pomeril z romunsko Bukarešto, ekipo slovenske reprezentantke Elizabeth Omoregie. Prva tekma bo 16. ali 17. marca v Sloveniji, povratna pa 23. ali 24. marca v Romuniji. Bukarešta je na tekmi zadnjega kroga skupinskega dela na Danskem izgubila proti Odenseju s 25:29. Romunska ekipa je zbrala enako število točk kot francoski Brest, ki pa je tretje mesto osvojil zavoljo dveh zmag na medsebojnih tekmah. Brest je v Romuniji zmagal s 30:28, v Franciji pa s 24:21.