21-letni Nigerijec Charles Chukwubuikem Ikwuemesi je z dvema goloma zrežiral preobrat Celjanov v drugem polčasu, ob tem je odigral še ključno vlogo ob izenačujočem golu Nina Kouterja kot tudi na koncu zmagovitem avtogolu. Foto: EPA

Olimpija je v Celju povedla že po dobri minuti igre. Slabo izbita žoga je na robu kazenskega prostora prišla do Maria Kvesića, ki je ustrelil, žoga pa je prevarala delno pokritega vratarja Matjaža Rozmana.

Celjani so prevzeli pobudo in ogrožali vrata prvoligaško neizkušenega Denisa Pintola. Po podaji Ikwuemesija je Aljoša Matko zatresel mrežo, a je njegovo veselje prekinil sodnik z razveljavitvijo izenačujočega gola zaradi prepovedanega položaja. Odločitev Nejca Kajtazovića je potrdil tudi VAR.

Hitro zatem je sledil nov šok za gostitelje: Ljubljančani so podvojili vodstvo po drugem golu Kvesića. Tokrat je 30-letni napadalni vezist udaril z 20 metrov in natančno zadel ob levi vratnici.

Trije goli Celja v 13 minutah

Drugi polčas je prinesel popolnoma drugačno nogometno pesem: Celje je zgolj v 13 minutah trikrat našlo pot do Olimpijine mreže. Charles Chukwubuikem Ikwuemesi se je prvič poigral z obrambo zeleno-belih v 55. minuti, ko je vztrajal in v drugem poskusu iz bližine pospravil žogo pod prečko. Ob izidu 1:2 so Celjani zadihali in se razleteli.

S štirimi podajami prvi podajalec Prve lige Mario Kvesić je za vodilni gol Olimpije v Celju potreboval manj kot 80 sekund, tretjič v prvenstvu pa je nato zadel v 29. minuti. Foto: www.alesfevzer.com

V 66. minuti je bil Ikwuemesi ob sprejemanju žoge podrt v kazenskem prostoru, a je sodnik Kajtazović pustil igro, Aljoša Matko pa je odložil žogo za Nina Kouterja, ki je zabil za izenačenje. A še preden se je veselje domačih navijačev poleglo, je Celje že vodilo s 3:2. V prvem napadu je Gbamble podal v konico napada, Ikwuemesi pa je kot "Messi" preigral trojico igralcev Olimpije in matiral nemočnega Pintola.

Nigerijec vpleten v vse štiri gole

22-letni vratar, ki igra šele tretjo tekmo v Prvi ligi, je v nadaljevanju z nekaj posredovanji preprečil višji zaostanek in držal zmaje v igri. V 88. minuti se je mreža Olimpije četrtič zatresla, Ikwuemesi si je spet izboril žogo, zaposlil Matka, po obrambi Pintola pa se je žoga od branilca Matea Karamatića odbila za hrbet Olimpijinega vratarja.

V zadnjih sekundah sodnikovega dodatka je Rui Pedro iz bližine znižal na 3:4, a nato je zmanjkalo igralnega časa, da bi se Olimpija izognila prvemu porazu sezone v Prvi ligi. Po osmih zmagah je konec niza varovancev Alberta Riere, ki imajo očitno zdaj v Celju novega prvega izzivalca, saj so grofje skočili na 2. mesto, za Ljubljančani zaostajajo za osem točk.

Konec je sanjskih dni nogometašev Olimpije
Novogoriški kapetan Etien Velikonja je drugič v sezoni zatresel mrežo: kot Kouao je bil natančen proti Mariboru, a sam že v 2. krogu. Foto: www.alesfevzer.com
25-letni desni bočni branilec iz Slonokoščene obale Denis Kouao je zadel že v prejšnjem krogu proti Mariboru. Na 59 tekmah v dresu Tabora je sicer zdaj dosegel štiri gole. Foto: www.alesfevzer.com

Tabor povedel, a izgubil

Na stadionu Rajka Štolfe so domače češnjice povedle v 19. minuti. Po levem krilu je prodrl Francoz Nabil Khali, ki je poslal predložek na vrh kazenskega prostora, kjer je z volejem silovito ustrelil Denis Kouao za atraktiven gol.

Sežanci so nadaljevali napade in ogrožali gostujoča vrata, nato pa je Gorica prišla do izenačenja, čeprav do takrat skorajda ni napadala. Slabo izbita žoga po podaji iz kota in nato je veteran Etien Velikonja z volejem iz obrata poskrbel za 1:1.

Do polčasa so Novogoričani dokončno obrnili izid: v 43. minuti je po predložku Ahmetaja z glavo zatresel Denis Cerovec. Hrvaški branilec se je pritihotapil v napad in dosegel svoj prvi gol v Prvi ligi.

Sorodna novica Durdov najprej zatresel lastno mrežo, v drugem polčasu pa zrežiral zmago Domžal

Likar zaklenil goriška vrata

V nadaljevanju so se vrtnice zbrano branile, blestel je vratar Uroš Likar, ki je zbral šest obramb. Po nizu menjav na obeh straneh je v 92. minuti drugo zmago Gorice v sezoni potrdil rezervist Miroslav Iličić, ki je z diagonalnim strelom za 3:1 dokončal hitri protinapad.

Primorski obračun v Sežani je bil derbi zadnjeuvrščenih ekip letošnjega prvenstva, ki sta v prvih osmih krogih slavili le po enkrat. Po prvi četrtini sezone 2022/23 bo na zadnjem mestu Tabor Sežana, medtem ko je Gorica skočila na trenutno 7. mesto.

V nedeljo bosta odigrani še preostali tekmi tekočega kroga. Bravo bo v prestolnici gostil Maribor, Mura pa na Fazaneriji Koprčane.