Lakovičeva četa razžalostila Stožice: Cedevita Olimpija klonila v drugem podaljšku

Ljubljana, 10. 11. 2021 21.58 |

STA, M.G.
0

Košarkarji Cedevite Olimpije so v četrtem krogu Eurocupa v domačih Stožicah izgubili z nemško zasedbo Ratiopharm Ulm (96:101). Zmaji so bili povsem blizu zmagi v rednem delu, nato pa morali priznati premoč četi Jake Lakoviča v drugem podaljšku. Za zmaje je to bil drugi zaporedni poraz v Eurocupu, ostajajo pa pri dveh zmagah z uvodnih dveh tekem.

Ljubljančani so v drugem polčasu nadoknadili 21 točk zaostanka, štiri minute pred koncem rednega dela so imeli osem točk prednosti, na koncu pa so morali priznati premoč gostom, ki so bili v podaljških bolj zbrani in natančni. Nemška zasedba, ki jo vodi slovenski strokovnjak Jaka Lakovič, je v prvem polčasu dosegla 48 točk in v 19. minuti vodila z 48:27. Kljub zaostanku 62:70 so gostje z delnim izidom 8:0 izenačili na 70:70 in imeli v zadnji sekundi rednega dela priložnost za zmago.

Jaka Blažič je bil prvi strelec Cedevite Olimpije, toda njegovih 26 točk je bilo premalo za zmago zmajev. FOTO: Miro Majcen

Tako kot je Thomas Klepeisz zgrešil za zmago Ulma v rednem delu, je Zach Auguste v zadnji sekundi prvega podaljška s črte kazenskih metov zadel le en poskus in odločitev o zmagovalcu podaljšal za pet minut. V drugem podaljšku so gostje povedli z 90:83 in 93:86 ter navkljub vsem naporom zasedbe Jurice Golemca zadržali prednost, ki jih je z drugo zmago na lestvici izenačila z ljubljansko zasedbo.

Tako je izostala nagrada za odličen statistični dosežek Jake Blažiča (26 točk, trojke 4:8, 6 skokov, indeks 31), Eda Murića (21 točk, trojke 5:12, 8 skokov), Jacoba Pullena (20 točk, trojke 5:11, 9 podaj) in Zacha Augusta (12 točk, 11 skokov), dejstvo pa je, da se je med strelce vpisalo le sedem domačih igralcev.