Napoli zanesljiv, Genoa presenetila Lazio

Neapelj, 27. 08. 2023 23.34 |

Branilec naslova italijanskega nogometnega prvaka Napoli je v drugem krogu nove sezone premagal Sassuolo z 2:0, Juventus je proti Bologni izvlekel 1:1, Fiorentina je igrala 2:2 z Leccejem, Lazio pa je izgubil proti Genoi z 0:1.

Napoli je svojo nalogo opravil po pričakovanjih, najboljši strelec prejšnje sezone Victor Osimhen je najprej v 16. minuti zadel z bele pike, Giovanni Di Lorenzo pa je po podaji Hviče Kvaračelie v 64. zadel za 2:0. Vmes je Giacomo Raspadori zapravil še eno enajstmetrovko. Takrat, od 51. minute naprej, so gosti že igrali z igralcem manj po izključitvi Maxima Lopeza.

Victor Osimhen je bil znova med strelci
Victor Osimhen je bil znova med strelci FOTO: AP

Pri Bologni besneli nas sodniškim kriterijem

Juventus, ki so ga domači navijači izžvižgali po neprepričljivi predstavi, je doma proti Bologni odnesel le točko, potem ko je goste v vodstvo popeljal Lewis Ferguson v 24. minuti, izenačil pa je Dušan Vlahović v 80. Za Torinčane bi se lahko končalo še slabše, saj so gosti pobesneli, potem ko jim devet minut pred Vlahovićevim golom sodniki niso dosodili enajstmetrovke.

Šef Bologne Claudio Fenucci je, potem ko trener Thiago Motta ni želel po tekmi govoriti z mediji, dejal: "To službo opravljam 25 let in ne hodim na televizijo govorit o sodnikih. Toda zmago so nam vzeli po neverjetni sodniški odločitvi. Ne morem verjeti, da takšnega prekrška niso ocenili za enajstmetrovko in še rdeči karton," je besnel Fenucci, potem ko sodnik Marco Di Bello ni kaznoval prekrška Samuela Iling-Juniorja nad Danom Ndoyejem.

Fiorentina zapravila lepo prednost

Fiorentina in Lecce sta se prav tako razšla z neodločenim izidom, potem ko sta Nicolas Gonzalez in Alfred Duncan v prvem polčasu domače pripeljala do lepega vodstva, toda gosti so ga izničili v 49., ko je zadel Hamza Rafia, in v 75. minuti, ko se je med strelce vpisal še Nikola Krstović.

Lazio pa je bil v vlogi favorita proti Genoi, toda ta je zmagala v Rimu z golom reprezentančnega napadalca Matea Reteguija v 16. minuti.

V soboto je Milan doma premagal Torino s 4:1, Roma pa je v Veroni izgubila z 1:2. Pred tem je Frosinone presenetil Atalanto z 2:1, Monza pa je Empoli ugnala z 2:0. V ponedeljek bo Salernitana gostila Udinese Jake Bijola, Sandija Lovrića in Davida Pejičića, Cagliari pa milanski Inter.

Za zdaj so na vrhu s po šestimi točkami Milan, Napoli in Verona, v ponedeljek se jim lahko pridruži še Inter.