9. 1. 2023,
20.18

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,04

KK Zlatorog Laško Šenčur Gorenjska gradbena družba Hopsi Polzela Šentjur KK Ilirija LTH Casting KK Podčetrtek Liga Nova KBM kk Rogaška Helios Suns KK Krka Novo mesto

Ponedeljek, 9. 1. 2023, 20.18

LIGA NOVA KBM, 13. KROG

Krka neporažena tudi po derbiju

KK Krka Miha Škedelj | Krka je ugnala Helios Suns. | Foto Drago Perko/KK Krka

Krka je ugnala Helios Suns.

Na derbiju 13. kroga lige Nova KBM je Krka po izenačenem obračunu s 74:67 ugnala Helios Suns in tudi po 13. tekmi sezone v državnem prvenstvu ostaja neporažena. Na drugi strani je Helios doživel drugi poraz. Košarkarji Terme Olimia Podčetrtek so v ponedeljek s 93:74 premagali LTH Castings.

KK Cedevita Olimpija Yogi Ferrell Jurica Golemac
Sportal Olimpija po napeti končnici le ugnala Borac, Campazzo prvi igralec Zvezde

Košarkarji Krke so na derbiju 13. kroga lige Nove KBM še drugič v sezoni premagali Helios in ostajajo neporaženi. Zmagali so na podoben način kot na prvi medsebojni tekmi v Domžalah, tudi na domači tekmi so večji del zaostajali, na koncu pa vendarle pripravili preobrat. To pa po zaslugi meta za tri točke in Jana Špana, ki je na začetku zadnje četrtine povlekel novomeški voz iz neugodnega položaja.

Tekma, med katero sta lahko bila trenerja bolj zadovoljna z obrambo kot napadom, saj igralcem nikakor ni stekel met, je bila zelo izenačena. Krka je do začetka zadnjega dela vodila le nekajkrat, a z izjemo 2:0 nikoli več kot za točko. Na drugi strani so imeli Domžalčani dvakrat prednost sedmih točk, prvič na začetku tekme, drugič pa pri izidu 47:54.

Jan Špan je v zadnji četrtini dosegel tri zaporedne trojke. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Jan Špan je v zadnji četrtini dosegel tri zaporedne trojke. Foto: Vid Ponikvar/Sportida

Pred začetkom zadnje četrtine so gostje vodili s 56:50, nato pa je na sceno stopil Špan. Zadel je tri zaporedne trojke – pred tem je Krka zadela le en met za tri točke – za delni izid 9:0, nato pa dosegel še dve točki in spodbudil soigralce, da so še oni začeli zadevati z razdalje. Trojke so zadeli še Radosav Spasojević, Rok Stipčević, s 17 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme, in v zadnji minuti še Leon Stergar. Na drugi strani so Domžalčani grešili, tako da so morali še drugič v sezoni čestitati tekmecem.

Ilirija do druge zaporedne zmage

Za uvod v 13. krog so košarkarji Ilirije premagali Zlatorog z 78:61, s čimer so dosegli drugo zaporedno zmago. Košarkarji Ilirije so v petek v boju za obstanek v ligi vpisali še eno pomembno zmago. Potem ko so v prejšnjem krogu proti Šentjurju prekinili niz sedmih porazov, so v 13. krogu še drugič v sezoni premagali Zlatorog. Za Ljubljančane je to četrta zmaga, Laščani, ki so pred to tekmo v zadnjih treh krogih vpisali dve zmagi, pa so doživeli deseti poraz.

V soboto so košarkarji Rogaške z 89:67 ugnali Hopse in se podpisali pod svojo šesto zmago v sezoni. Pred tekmo med Rogaško in Hopsi je bila med ekipama na lestvici le točka razlike, a je Rogaška že prvo četrtino dobila s 15 točkami razlike in s tako prednostjo končala tudi prvi polčas. Edino vodstvo gostov se je zgodilo v drugi minuti. Kapetan Jure Špan je bil s 25 točkami, desetimi podajami, šestimi skoki in tremi ukradenimi žogami najboljši igralec dvoboja. Šenčur pa je po zmagi v pokalu Spar tudi v državnem prvenstvu ugnal Šentjur (78:67).