Inter drugič v sezoni poražen, Sassuolo zaostril boj za obstanek

Sassuolo, 04. 05. 2024 22.53 | Posodobljeno pred 13 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši Interja, ki so si že pred časom zagotovili naslov prvaka, so v 35. krogu italijanske lige na gostovanju pri Sassuolu izgubili z 0:1. Lazio je remiziral z Monzo (2:2).

Statistika tekme Sassuolo - Inter
Statistika tekme Sassuolo - Inter FOTO: Sofascore.com

Sassuolo, ki se bori za obstanek, je proti Interju zadel v 20. minuti, strelec je bil Armand Lauriente. Za Inter je bil to šele drugi poraz sezone.

Pred tem je Monza igrala 2:2 z Laziem, Ciro Immobile je za goste zadel v 11. minuti, Milan Đurić pa je v 73. izid poravnal. Matias Vecino je v priigral novo vodstvo Laziu, točko domačim pa je zagotovil Đurić v 92. minuti.

Matías Vecino
Matías Vecino FOTO: AP

V nedeljo bodo tekme Cagliari - Lecce, Empoli - Frosinone, Verona - Fiorentina, Milan - Genoa in Roma - Juventus, v ponedeljek pa bo najprej Salernitana gostila Atalanto, nato pa Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića Napoli.

Inter ima na vrhu lestvice 89 točk, sledijo Milan (70), Juventus (65), Bologna (64), Roma (59) in Atalanta (57). Udinese je na 18. mestu, ki tako kot 19. in 20. mesto vodita v drugo ligo.

Videmčani imajo 29 točk, dve manj od Verone, Frosinoneja in Empolija, enako kot Sassuolo, zadnja pa je bodoči drugoligaš Salernitana z vsega 15 točkami.