Rus Voronkov zabil edini gol za zmago Columbusa

Columbia, 31. 01. 2024 07.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, M.J.
0

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so odigrali le dve tekmi. Columbus Blue Jacketsi so v gosteh z 1:0 premagali moštvo St. Louis Blues, San Jose Sharksi pa so doma z 2:0 odpravili moštvo Seattle Kraken.

V St. Louisu je edini zadetek prispeval 23-letni Rus Dmitrij Voronkov, ki je zadel v 45. minuti. Columbus, ki je prvič v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno, je s tem prekinil niz petih zmag Bluesa. "Fantje želijo stvari početi na pravi način. Zdi se, kot da rastemo kot ekipa. Kemija v ekipi je vedno boljša. Danes so se morali res potruditi, in kar je najpomembnejše, imam občutek, da so se trudili eden za drugega," je po tekmi dejal trener Columbusa Pascal Vincent. Njegova ekipa je sicer še vedno druga najslabša v vzhodni konferenci.

Uspešno pa je bilo tudi predzadnje moštvo zahodne konference in tudi celotne lige San Jose. Šestintridesetletni Kanadčan s hrvaškimi koreninami Marc-Edouard Vlasic in 33-letni Čeh Jan Rutta sta zadela v 48. in 60. minuti.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar bo z Los Angeles Kingsi v noči na četrtek gostoval pri Nashville Predatorsih, potem pa sledi premor v ligi zaradi tekme zvezd.