Remi na derbiju v Ljudskem vrtu in boj za prvaka ostaja odprt

Maribor, 30. 04. 2022 22.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
M.J., STA
7

V derbiju 33. kroga slovenske prve lige sta se v Ljudskem vrtu udarila Maribor in Koper. Vijolčičasti so povedli, gostom z Obale pa je še v prvem polčasu uspelo izenačiti. Mreži se v nadaljevanju nista tresli in tekmeca sta se razšla brez zmagovalca (1:1), tako da je boj za slovenskega prvaka še naprej odprt. Maribor ima na vrhu točko prednosti pred Koprom. Nogometaši Kalcerja Radomelj pa so v Sežani premagali Tabor z 2:1 in se povsem približali neposrednemu obstanku v prvoligaški druščini.

Maribor vs Koper
Maribor vs Koper FOTO: Sofascore.com

Maribor in Koper sta edini ekipi, ki se še borita za naslov slovenskega prvaka, po njuni medsebojni tekmi v Mariboru pa se položaj na lestvici ni spremenil. Ekipi sta se razšli z neodločenim izidom, Mariborčani so obdržali prednost ene točke, o prvaku pa bodo odločali zadnji trije krogi. Ekipi sta pokazali všečno predstavo, obe sta pokazali željo po napadih, a ne za vsako ceno, tako da sta bili tudi obrambi zelo zbrani. Gostitelji so bili nekoliko bolj konkretni, imeli več lepših priložnosti, a posebej učinkoviti niso bili. Prva manjša priložnost se je Đorđeju Ivanoviću ponudila že po 15 sekundah, a je z glavo iz težkega položaja streljal mimo gola. V deseti minuti je Martin Milec z desne strani poslal žogo v sredino, Rok Kronaveter je z glavo lepo zaposlil Ognjena Mudrinskega, ta pa je z volejem streljal mimo gola. Kar srbskemu napadalcu ni uspelo takrat, mu je v 26. minuti, ko je veliko delo opravil Jan Repas, njegovo podajo pa je Srb znal izkoristiti. Koper v prvem polčasu ni bil nevaren, svojo edino priložnost, ki se mu je ponudila srečno, pa je v 35. minuti izkoristil. Lamin Colley je preigraval pred kazenskim prostorom, streljal, žoga pa se je srečno odbila do Bedeja Osujija, ki je odlično reagiral in poslal žogo pod prečko. Mudrinski je zapravil tudi prvo priložnost drugega dela, ko mu je strel blokiral Ivan Novoselac, se pa je zatem zbudil tudi Koper. Izvedel je nekaj nevarnih napadov, dva izmed njih sta neuspešno zaključila Osuji in Andrej Kotnik. Na drugi strani se je nekajkrat izkazal vratar Adnan Golubović. Zagotovo je najzaslužnejši, da se njegova ekipa na Obalo vrača s točko, predvsem zaradi obrambe v 78. minuti, ko bi lahko zapravljeno priložnost Žana Žužka kaznoval Nino Žugelj. Ta je prišel sam pred Golubovića, a je ta dobil medsebojni dvoboj ena na ena. Pozneje je bil koprski vratar na mestu tudi po strelih Milca in Nemanje Mitrovića.

V naslednjem krogu bo Koper gostil sežanski Tabor, Maribor pa bo gostoval pri Bravu.

Dušan Kosić
Dušan Kosić FOTO: Damjan Žibert

Sežanci do bolečega poraza v sodnikovem podaljšku
V obračunu ekip z dna lestvice so nogometaši iz Sežane lovili rešilne točke, zmaga bi jih še približala tokratnim tekmecem na -4, ob porazu pa bi bila razlika med moštvoma deset točk, kar bi pomenilo tudi matematično potrditev rešilnega osmega mesta za Radomlje. Na koncu so si gostje zanje srečen razplet priigrali prav v zadnjem napadu na tekmi. Začetek je sicer pripadel domačim, ki so si pripravili nekaj polpriložnosti. Pri gostih je bil Ivan Šarić v prepovedanem položaju, v deseti minuti pa bi lahko Tabor povedel, saj je vratar gostov Tim Velić slabo posredoval in zgrešil žogo, toda po strelu Denisa Kouaoja je bil na golovi črti Til Mavretič in žogo odbil v polje. Že tri minute pozneje pa je napako, še večjo, naredil tudi domači vratar Jan Koprivc. Pri izbijanju žoge jo je namreč podal neposredno na nogo Tomislavu Mrkonjiću, ta pa je to izkoristil, domačega vratarja spretno preigral in iz bližine nato zadel za 1:0. Za domače je bil v 20. minuti nevaren Louis Bongongui, a je bil na pravem mestu vratar Emil Velić. Na drugi stani pa je v 30. minuti Kalcer spet nevarno zapretil in bil blizu povišanja vodstva, toda žoga je po nevarnem strelu Sandija Nuhanovića zletela tik ob desni vratnici.

V nadaljevanju tekme so bili nekoliko aktivnejši domači, Bongonguija so v prodoru gostje ustavili s prekrškom, potem pa so v 59. minuti igralci iz Sežane izenačili. Po kotu je podajo nekaj metrov od vrat sprejel Mavretič ter žogo spretno s peto preusmeril proti vratom, tako da je presenetila gostujoče branilce in tudi vratarja Velića in končala v mreži. Ekipi sta imeli nato še po eno veliko priložnost za spremembo izida. Najprej je za Radomlje Gedeon Guzina v 78. minuti po lepem prodoru in preigravanju v kazenskem prostoru s kakšnih osmih metrov zadel vratnico, v izdihljajih rednega dela pa je pri domačih Mateo Monjac po kotu neposredno meril na vrata, a je bil vratar Velić dovolj pozoren in je žogo odbil. Ko je že kazalo, da bo ostalo pri 1:1, pa so domači, ki so vse stavili v napad, izgubili žogo, v protinapad je povsem osamljen pobegnil Guzina in matiral Koprivca za 2:1.

V naslednjem krogu bodo nogometaši Tabora 6. maja gostovali v Kopru, Radomljani bodo dan pozneje gostili Celjane.