Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 17.12.2022 22:56:29

Zakon bivšega! Sintič torpediral Dobovo!

alesfevzer.com
Rokometaši iz Krškega so v 13. krogu lige NLB v gosteh premagali Dobovo z 28:22, Maribor je bil doma za gol boljši od Krke.

Dobova - Krško 22:28 (9:13)
* Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Igor in Dejan Ivančič.
* Dobova: Grudnik, Mlakar, Pandžić, Bogovič, Glogovšek, Dragan 2, Luzar 3 (2), Šukić 5, Smiljanić, Latković 1, Mlakar 2 (2), Ferenčak 2, Kozolić, Tajnik 2, Nešić 5, Beganovič.
* Krško: Logar, Žitković, Kozole, Škafar, Sintič 10, Sobotič 1, Romih 5, Grobelnik 4, Baznik, Resnik, Košir 2, Novak 3, Glaser 1 (1), Švalj, Dosedla 1, Šibanc 1 (1).
* Sedemmetrovke: Dobova 5 (4), Krško 5 (2).
* Izključitve: Dobova 18, Krško 14 minut.
* Rdeči karton: Baznik (55.).

Posavski rokometni obračun v Dobovi se je končal z zmago gostujoče zasedbe iz Krškega, ki je dosegla drugo zmago v tej sezoni in po številu točk ujela LL Grosist Slovan in mariborski Branik na dnu razpredelnice. Vse tri ekipe so zbrale po šest točk.

Izbranci gostujočega trenerja Gorana Brečka so prevladovali od prve do zadnje minute in bili vseskozi v vodstvu. Že v prvem polčasu so si nekajkrat priigrali prednost petih golov (9:4, 12:7 in 13:8), lokalne tekmece pa so imeli pod nadzorom tudi v drugi polovici tekme.

V začetku drugega polčasa so gostiteljem dovolili, da so se jim približali na dva gola (11:13). Nato so znova zaigrali resno in odgovorno ter v 43. minuti po golu Tomaža Grobelnika povedli z 20:13.

Lepega kapitala v golih v zadnjem delu tekme niso zapravili, v zadnjem ligaškem dvoboju v tem koledarskem letu so dosegli sladko zmago nad lokalnimi tekmeci.

V gostujoči ekipi jez desetimi goli blestel Marko Sintič, ki je vrsto let nosil dres Dobove, medtem ko je Mitja Romih dosegel pet zadetkov, tako kot Željko Šukić in Ignjat Nešić v domači zasedbi iz Dobove.

Maribor Branik - Krka 26:25 (12:12)
* Dvorana Tabor, gledalcev 120, sodnika: Humek in Škvarč.
* Maribor Branik: Zupančič, Lorger, Strašek, Planinšek 6, Jezernik 9 (4), Sok 1, Kovačec 1, Jerenec 1, Košec 2, Gregorič 1, Kačičnik, Budja 2, Razgor 1, Hedl, Grobelnik 2.
* Krka: Brajer, Blaževič, Bradeško 3, Avsec 4, Majstorović 5 (2), Grojzdek, Škrinjar, Knavs 5 (3), Vukić 2, Lončar 1, Nosan 1, Kukman 3, Ernestl, Matko 1.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 5 (4), Krka 6 (5).
* Izključitve: Maribor Branik 14, Krka 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Mariborčani so v tej sezoni doživeli že nekaj bolečih porazov v zadnjih trenutkih dvobojev. Na današnjem domačem obračunu proti Novomeščanom so jim bile "zvezde naklonjene", po drugi zmagi in dveh neodločenih izidih pa so po točkah ujeli tekmece iz Ljubljane na 12. mestu. Krka po nepopolnem krogu ostaja na visokem četrtem mestu.

Izbranci domačega trenerja Luke Žvižeja so slabo odprli dvoboj, po zaostanku 1:4 pa so le strnili svoje vrste in povedli z 9:6.

V izenačenem nadaljevanju so se Mariborčani in Novomeščani vseskozi izmenjavali v vodstvu, v najbolj pomembnih trenutkih dvoboja - pri izidu 22:22 - pa so bili bolj zbrani in preudarni domači rokometaši ter z dvema goloma Nejca Planinška in enega Matica Košca le dosegli drugo zmago v tej sezoni.

V štajerski zasedbi je bil najbolj učinkovit Teo Jezernik z devetimi goli, Planinšek jih je dosegel šest. V dolenjski sta Marko Majstorović in Uroš Knavs dosegla po pet zadetkov.

V ligi NLB sledi malo manj kot dvomesečni premor zaradi januarskega svetovnega prvenstva na Poljskem in Švedskem. Mariborska zasedba bo 4. februarja prihodnje leto gostila ormoški Jeruzalem, novomeška pa bo gostovala v Celju.