Naby Keita je dosegel edini zadetek na St. James Parku. Foto: AP

Manchester City bo naslednjo nedeljo gostil Newcastle, odločilni pa bosta verjetno gostovanji v Wolverhamptonu in v Londonu pri West Hamu, v zadnjem krogu je spodrsljaj proti Aston Villi na domači zelenici malo verjeten.

Keita zagotovil tri točke Liverpoolu
Izbranci Jürgena Kloppa so se veselili še trinajstič na zadnjih 14 tekmah. Kultni strateg, ki je podaljšal pogodbo vse do junija 2026, se je pritoževal nad zgodnjim začetkom tekme (13.30), saj naj bi imeli njegovi varovanci premalo časa, da bi si povrnili moči po sredini tekmi polfinala Lige prvakov proti Villarrealu. Zaradi tega je precej premešal ekipo, na klopi je za razliko od tekme proti Špancem pustil kar pet nogometašev. Liverpoolčani imajo dolgo klop in večji del tekme so bili boljši tekmec, poleg zadetka so zapravili še precej lepih priložnosti.

Edini gol je v 19. minuti po podaji Dioga Jote dosegel Naby Keita. Gostitelji so se pritoževali. Menili so, da je James Milner pred tem storil prekršek nad Fabianom Schärjem. Sodniška piščalka je ostala nema, opozorila ni bilo niti iz sobe za VAR, tako da je gol obveljal.

Šest minut pred odmorom je Miguel Almiron preigral vratarja Alissona Beckerja in zatresel mrežo, vendar je bil v prepovedanem položaju. V nadaljevanju so bili redsi nevarnejši, najlepši priložnosti sta zapravila Jota in Sadio Mane.

Nathan Ake je dosegel drugi zadetek za Manchester City. Foto: AP

City blestel v drugem polčasu na Elland Roadu
Tudi Pep Guardiola je odpočil nekatere nosilce igre pred povratno tekmo polfinala Lige prvakov v Madridu. Kevin de Bruyne je vseh 90 minut sedel na klopi.

Prvo priložnost na Elland Roadu je imel Leeds. Rodrigo Moreno se je zapletel. V 13. minuti je sledila kazen, ko je prosti strel izvedel Phil Foden, Rodri pa je z glavo zatresel mrežo.

V 54. minuti je Nathan Ake zadel iz bližine, potem ko je Ruben Dias z glavo podaljšal žogo pred vrata. Gabriel Jesus je povišal na 0:3 v 78. minuti po podaji Fodna. Končni izid je postavil rezervist Fernandinho v 94. minuti z natančnim strelom z 22 metrov.

Fernandinho je zadel v sodnikovem dodatku. Foto: AP

Guardiola: Dobiti moramo vse štiri tekme do konca
"Skrbela me je tekma med obema polfinalnima obračunoma Lige prvakov. Bili smo zbrani od 1. minuti in uspelo nam je. Užival sem na prvi tekmi na polnem Elland Roadu. Na tem stadionu sem bil le, ko je bil prazen med pandemijo. Še štiri tekme so ostale do konca prvenstva in vse moramo dobiti. Čaka nas veliko dela, ne bo lahko, a najprej gremo v Madrid," je povedal trener Guardiola.

Iz Premier lige je izpadel Norwich, Aston Villa je bila boljša z 2:0. Zelo blizu selitvi v Championship je tudi Watford, ki je moral priznati premoč neposrednemu tekmecu Burnleyu z 1:2.