Bucikova zopet med 15, Shiffrin do nove zmage

Semmering, 28. 12. 2022 11.03 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
J.B., STA
3

Mikaela Shiffrin je v 24 urah zmagala še na drugem veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučark na prizorišču Semmering v Avstriji. Američanka je v finalu na vrh skočila z drugega mesta po prvi vožnji. V lovu na rekord je osvojila še 79. zmago v svetovnem pokalu. Edina slovenska finalistka Ana Bucik je tekmo končala na 14. mestu.

Ana Bucik je v torek končala na 14. mestu.
Ana Bucik je v torek končala na 14. mestu. FOTO: Damjan Žibert

Švicarka Lara Gut-Behrami, ki je vodila po prvi vožnji, v finalu ni bila tako zanesljiva. Boj za zmago je izgubila za pičlo desetinko sekunde. Italijanka Marta Bassino (+0,47) je ubranila tretje mesto ter z novimi stopničkami tudi mesto vodilne v veleslalomskem seštevku. Mikaela Shiffrin, vodilna v skupnem seštevku, je v seštevku veleslaloma na drugem mestu. Za Bassino (300 točk) zaostaja 40 točk.

Edina slovenska smučarka med trideseterico je bila tudi tokrat Ana Bucik, ki si je še en nastop zagotovila s 13. časom. V finalu pa je nato izgubila eno mesto ter tako kot v torek veleslalom končala na 14. mestu.

Tina Robnik, ki se na tekmovališča vrača po septembrskem zlomu kosti (plato tibije) v desnem kolenu, je šla na progo, a je odstopila že v zgornjem delu. Tretja slovenska smučarka Neja Dvornik zaradi viroze in slabega počutja ni šla na start.

Semmering bo v četrtek gostil še nočni slalom pod žarometi.