Zlatorog v zaostali tekmi ugnal Kranjčane

Košarka 1. Feb 202219:40 > 20:31
Trener Zlatoroga Aleš Pipan.

V 15. krogu košarkarske lige Nova KBM so Helios Suns v Domžalah premagali Terme Olimia Podčetrtek z 78:72 (26:19, 43:39, 63:60). Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja pa so bili od Šentjurja boljši s 104:78 (24:25, 58:40, 83:59). V zaostali tekmi je 1. februarja Zlatorog z 80:73 ugnal Triglav.

Vodilna ekipa prvenstva Helios Suns je v domači dvorani pričakala ekipo iz Podčetrtka in vsaj v uvodu je kazalo, da bodo Domžalčani prišli do nove lahke zmage. Gostitelji so povedli s 14:3 in 26:16, nato pa v uvodu v drugo četrtino nepričakovano popustili. Po uvodnem košu so gostom dovolili delni izid 10:0 in na semaforju se je izpisal izid 27:31.

Najkasneje takrat je bilo jasno, da podcenjevanje in neresen pristop ne bosta obrodila sadov. Gostje pa so že zaslutili priložnost in se po vnovičnem zaostanku niso predajali. Tudi v tretjem delu domačim ni uspelo priti do odločilne prednosti, čeprav so povedli z 58:50 in kasneje nekajkrat za sedem točk.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih petih minutah, ko so gostitelji prednost 67:66 spremenili v 74:66. Oshowen Williams je v končnici sicer znižal še na 74:72, a sta Carlbe Lee Ervin in Tadej Ferme v zadnjih sekundah zanesljivo izvajala proste mere. Ervin in Williams sta bila s 17 oz. 18 točkami tudi najbolj učinkovita na parketu.

Domžalčane že v sredo čaka zahtevno gostovanje v Novem mestu pri Krki, Terme Olimia pa bodo v soboto v Podčetrtku gostile ekipo s Polzele.

V Šenčurju enosmerni promet

Na poti do nove zmage niso imeli veliko težav košarkarji Šenčurja. Z njo so se začasno prebili na drugo mesto lestvice. Le v prvi četrtini je bil izid tesen, za točko so jo dobili gostje, potem pa je bil promet vse bolj enosmeren in Šenčur je do konca tekme prišel do visoke prednosti in zmage.