Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 26.02.2023 22:05:24

Celjani slavili na derbiju in skočili na vrh lestvice

alesfevzer.com
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 16. krogu lige NLB na domačem parketu premagali Gorenje Velenje z 28:22 (13:11).

Celje Pivovarna Laško - Gorenje Velenje 28:22 (13:11)
* Dvorana Zlatorog, gledalcev 2500, sodnika: Backović, Palačković
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Belkaied, Strmljan 2, Knez, Mazej 6, Cokan, Marguč 4 (2), Antonijević, Ivanković 7, Janc, Muhović, Žabić 1, Mlakar 2, Vlah 1, Martinović 1, Suholežnik 4.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Tajnik 4, Pipp 1, Pajt 2, Hebar, Drobež 1, Sokolič 4 (1), Verdinek 2, Šiško 4, Grmšek 2, Slatinek Jovičič 1, M. Mlivić, T. Mlivić, Predović 1, Hriberšek.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (2), Gorenje Velenje 2 (1).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10, Gorenje Velenje 12 minut.
* Rdeča kartona: Šiško (47.), Matic Suholežnik (59.).

V derbiju dveh ekip pri vrhu prvenstvene lestvice so bili uspešnejši Celjani, ki so prišli do 15. zmage v sezoni in skočili na prvo mesto z dvema točkama več od trebanjskega Trima. Velenjčani so doživeli svoj drugi poraz in tako ostajajo tretji s točko manj od Trebnjega.

Vse do 22. minute so lahko gledalci v dvorani Zlatorog spremljali izenačen obračun, saj nobeni niso povedli za več kot en gol, moštvi pa sta si prednost izmenjavali. Nekoliko več so vodili gostje iz Velenja, ki so izjemoma tik ob začetku dvoboja na hitro povedli z dvema goloma prednosti, ko je Matic Verdinek zadel za 3:1.

Na veselje domačih navijačev so nato Celjani po golu Tadeja Mazeja prvič povedli z dvema goloma prednosti (10:8). To prednost so domačini zadržali do glavnega odmora, a so sicer vmes do konca prvega dela rokometaši iz knežjega mesta povedli tudi za tri gole.

A po odigrani minuti v drugem polčasu so Velenjčani izidi znova poravnali, ko je za 13:13 zadel Domen Tajnik. Kmalu so se po odmoru zbrali tudi Celjani, ki so v nadaljevanju spet prišli do prednosti dveh zadetkov (15:13). Še enkrat več so se gostje iz Velenja vrnili v tekmo pri izidu 15:15. V nadaljevanju se je tekma tudi zaiskrila, sodnika pa sta imela veliko dela.

Podobno kot na prvi tekmi v sezoni so tudi tokrat Celjani v drugem polčasu zaigrali bolje. Dobrih deset minut pred koncem je Patrik Martinović zadel za 23:18 in glavni trener Velenja Zoran Jovičič je moral vzeti minuto odmora. Tudi po njej se bistveno ni spremenilo, saj so celjski rokometaši še povečali prednost, tudi po zaslugi vratarja Yassina Belkaieda, in tekmo varno pripeljali do konca.

V celjski zasedbi je bil s sedmimi zadetki najboljši Ante Ivanković, šest jih je dodal Tadej Mazej. Pri Velenju so štiri gole dosegli Peter Šiško, Tilen Sokolič in Tajnik.

V naslednjem krogu bodo Celjani gostovali na obali pri Kopru, Velenjčane pa doma čaka obračun s Slovenj Gradcem.

Značke: rokomet, dp