Zmaga Juventusa in pomembne točke Cagliarija

Torino, 07. 04. 2024 22.43 | Posodobljeno pred 23 dnevi

Juventus je v 31. krogu italijanskega prvenstva premagal Fiorentino in ostaja na tretjem mestu, nogometaši Cagliarija pa so ugnali Atalanto in se na lestvici povzpeli kar za štiri mesta. Vsaj začasno so s 13. mestom v območju, ki zagotavlja obstanek v družbi najboljših.

Statistika tekme Juventus - Fiorentina
Statistika tekme Juventus - Fiorentina FOTO: Sofascore.com

Nogometaši Juventusa so z 1:0 premagali Fiorentino, edini gol pa je v 21. minuti dosegel branilec Federico Gatti.

Na tekmi med Cagliarijem in Atalanto se je začelo po načrtih favorizirane ekipe iz Bergama, za katero je v 13. minuti zadel Gianluca Scamacca. Še pred odmorom pa je izid poravnal Tommaso Augello. Ekipi iz Sardinije je pomembne tri točke v 88. minuti z odločilnim golom na tekmi zagotovil Nicolas Viola.

Cagliari ima zdaj pred 18. Frosinonejem oziroma območjem izpada štiri točke prednosti. Ta se je popoldan s četrtouvrščeno Bologno presenetljivo razšel z 0:0 ter ekipi preprečil, da se spet povzpne na tretje mesto za milanska kluba Inter in Milan.

Genoa pa je z 2:1 slavila v Veroni in ima le točko prednosti pred Frosinonejem. Domači so povedli po golu Federica Bonazzolija, v sodnikovem dodatku prvega dela pa je izenačil Caleb Ekuban. Zmago je gostom po preobratu priigral Albert Gudmundsson.

Napoli je po preobratu v drugem polčasu s 4:2 (0:1) slavil pri Monzi in napredoval na sedmo mesto.