Zoran Dragić je dočakal prve minute v Evropskem pokalu v tej sezoni. Kar dobro je igral, zbral 11 točk (trojke 2/5) v 23 minutah, a svoji ekipi le ni mogel pomagati do zmage. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Potem ko je Olimpija na gostovanju v Litvi vso tekmo zaostajala, že ob polčasu za 16 točk, se je na koncu močno približala. Pred vstopom v zadnjo minuto je Amar Alibegović, z 19 točkami prvi strelec ljubljanske zasedbe, po ukradeni žogi in zabijanju znižal zaostanek na 98:94. Yogi Ferrell je s trojko za 100:97 vlil še več upanja na preobrat, vendar igra na vse ali nič nazadnje ni obrodila sadov.

Alen Omić je zbral 11 točk in pet skokov. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

V celoti gledano je bila slaba predvsem obramba, ki je že do odmora dobila 60 točk. Zoran Dragić je po poškodbi, ki ga je mučila od evropskega prvenstva, dočakal prve minute v Evropskem pokalu v tej sezoni, dosegel je 11 točk v 23 minutah.

Lietkabelis, ki je v domačem prvenstvu trenutno takoj za Žalgirisom, je imel skupaj kar 14 skokov v napadu. Od prve minute je narekoval ritem igre, prvo četrtino je dobil s 34:27, pri čemer je več kot polovico točk dosegel z meti za tri točke.

Yogi Ferrell je 17 točkam dodal pet asistenc, imel pa je tudi štiri izgubljene žoge. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Tudi v nadaljevanju je s še naprej zglednim metom (trojke ob polčasu 9/14, na koncu 12/25) držal prednost približno desetih točk, tik pred odmorom pa ušel na +16 in prednost kar spretno držal do konca. György Goloman se je v prvih 20 minutah izkazal s 16 točkami, tekmo pa je končal s 23 točkami.

Karlo Matković, ki se je v Olimpijino postavo vrnil v soboto ob zmagi nad Zadrom (v Ligi Aba), je dosegel 17 točk. Še en povratnik po poškodbi Lovro Gnjidić je bil v Olimpijinem kadru, vendar ga Jurica Golemac še ni poslal v igro.

Slab start v evropsko sezono še zdaleč ni usoden, saj je do konca rednega dela še 12 tekem, v izločilne boje pa vodi že osmo mesto v desetčlanski skupini.