Razočaranje Slovenk, ko so v tretji minuti 2. polčasa s Francozinjami prejele edini gol tekme 8. kroga kvalifikacij za SP 2023. Foto: Reuters
Lara Prašnikar je v prvem polčasu v obup spravljala francoske branilke. Ob priložnosti v 39. minuti je slovenska napadalka preigrala Tounkaro s "sombrerom", a nato žal merila čez vrata Francije. Foto: Reuters

Razveljavljen gol Slovenije

V prvem polčasu tekme v Le Mansu so bile podjetnejše Slovenke, ki so zagrozile prek kapetanke Mateje Zver v 9. minuti in Lare Prašnikar v 39. minuti. Prvi je strel s požrtvovalno parado ubranila Pauline Peyraud Magnin, pri drugem strelu pa so odbito žogo celo spravile v mrežo, a gol zaradi nedovoljenega položaja ni veljal.

Ob izteku 1. polčasa je znova nevarno prodrla Lara Prašnikar, a je francoska vratarka pravočasno iztekla in izbila žogo pred slovensko napadalko.

Usoden gol na začetku 2. polčasa

Po odmoru so Francozinje zaigrale, kot se pričakuje od velikih favoritinj, ki so tretje na Fifini lestvici. Že v 48. minuti je slovensko mrežo načela Delphine Cascarino, ki je na drugi vratnici s strelom z glavo izkoristila natančen predložek Sandy Baltimore.

Manja Rogan najbližje izenačenju

Čez štiri minute je bila vratnica na strani Slovenije ob strelu Wendy Renard. V 57. minuti je vratarka Zala Meršnik dobro prebrala namero Marie Katoto. Francozinje so nizale nove napade, a drugega gola jim ni uspelo doseči. V zaključku tekme je imela najlepšo priložnost za izenačenje Manja Rogan, a je njen strel rahlo oplazil francosko branilko in zletel tik mimo leve vratnice.

Zala Meršnik: Škoda za zadetek takoj na začetku drugega polčasa

V Nursultanu vzele obvezne tri točke

Na začetku aprilske reprezentančne akcije so Slovenke v petek z 2:0 slavile v Kazahstanu. S 14 osvojenimi točkami so se varovanke Boruta Jarca povzpele na 2. mesto, ki prinaša dodatne kvalifikacije za zgodovinski prvi nastop na ženskem svetovnem prvenstvu. Francozinje se z osmo zmago v 8. krogu kvalifikacij že veselijo uvrstitve na SP 2023. Ženski mundial bosta gostili Avstralija in Nova Zelandija, kjer bo prvič do zdaj zaigralo 32 najboljših ženskih reprezentanc.

Slovenke so lani v Murski Soboti pošteno namučile Francozinje in so bile le dve minuti oddaljene od zgodovinskega remija. Tokrat pa jim je za točko zmanjkal en zadetek v francoski mreži. Foto: Reuters

Jeseni lani je bilo v Murski Soboti 2:3 za Francijo, potem ko so prve favoritinje skupine I dosegle zmagoviti gol z 11-metrovke v 94. minuti.

Troboj z Walesom in Grčijo za 2. mesto

Do konca kvalifikacij sledita v septembru še zadnji dve tekmi. 2. septembra doma proti Kazahstanu in nato predvideni finale – gostovanje pri Walesu 6. septembra. Wales je medtem v Kazahstanu suvereno slavil s 3:0 in znova prevzel 2. mesto v skupini I. V boju za dodatne kvalifikacije pa ostaja tudi Grčija, ki ima po zmagi nad Estonijo (3:0) zdaj 13 točk.