Luka Dončić bo skušal hitro pozabiti zadnji dve gostovanji. Naslednjih pet tekem bo Dallas odigral v American Airlines Centru, kjer je izgubil le enkrat. Foto: Reuters

23-letni Ljubljančan v sredo v Orlandu prvič v letošnji sezoni ni presegel 30 točk. Tudi tokrat je bil precej oddaljen. V prvem polčasu je dosegel le 7 točk, tudi v nadaljevanju se ni razigral. Zgrešil je 13 metov iz igre (8/21) in kar šest prostih metov (3/9). Najboljši strelec Dallasa je bil Spencer Dinwiddie s 33 točkami, sedemkrat je bil natančen za tri točke. Tim Hardaway je zadel pet trojk. Christian Wood je zaradi poškodbe levega kolena izpustil drugo zaporedno tekmo.

Po napornem poletju čuti utrujenost
"Zadnji dve tekmi sem odigral zelo slabo. Sprejemam odgovornost za oba poraza. Imel sem zelo naporno poletje in čutim utrujenost. To ne sme biti izgovor. Treba je priznati, da so dobro igrali v obrambi. Ni nam uspelo ustaviti Kuzme, ki je bil agresiven," je na novinarski konferenci povedal Dončić.

Ni se poznalo, da sta manjkala Porzingis in Beal
Mavericksi so zadeli 18 trojk iz 47 poskusov, a znova so bili zelo slabi v skoku, Wizardsi so ujeli 11 žog več (52:41) in tako sanjsko začeli serijo šestih zaporednih tekem na domačem parketu. Prav nič se ni poznalo, da so manjkali Kristaps Porzingis, Bradley Beal in Delon Wright in Taj Gibson. Latvijski center se tako ni srečal z Dončićem, skupaj sta igrala v sredo Dallasa tri leta.

Učinek Luke Dončića Foto: MMC RTV SLO
Kyle Kuzma je z rekordom sezone zrežiral šesto zmago Washingtona. Foto: Reuters

Kuzma čutil, da bo to njegov večer
"Kuuuuuuz" je odmevalo v Capitol One Areni, kjer se je zbralo 18.320 gledalcev. Navijači so bili navdušeni nad izjemno predstavo 27-letnika, ki je veljal za velikega aduta LA Lakersov. Le kaj si mislijo navijači Jezernikov? Generalni menedžer Rob Pelinka ga je lani poslal v Washington v menjavi igralcev za Russlla Westbrooka ...

"Trenerski ekipi sem pred tekmo dejal, da naj narišejo akcije zame, saj sem čutil, da bo to moj večer. Imeli smo veliko poškodovanih igralcev in moral sem prevzeti odgovornost. Vsi smo se zavedali, da je Dončić eden najboljših igralcev v Ligi NBA. Vseskozi je bil pod pritiskom, nismo mu pustili veliko prostora," je bil zadovoljen Kuzma.

Odličen start Dallasa
Corey Kispert in Kyle Kuzma sta bila natančna izza črte v uvodni minuti srečanja, nato pa so imeli gostitelji velike težave v napadu. Mavericksi so zadeli štiri zaporedne trojke, Dinwiddie je bil natančen trikrat. Z delnim izidom 22:5 so povedli s 13 točkami naskoka (11:24). Dončić je predvsem delil podaje, prvi koš iz igre dosegel šele v 10. minuti, ko je s polaganjem povišal na 25:29. V prvi četrtini je zbral le tri točke, Dallas pa je imel vseeno šest točk prednosti (28:34).

Rui Hačimura in Will Barton se veselita uspešne akcije v zadnji četrtini, ki je popolnoma pripadla gostiteljem. Foto: AP

Dinwiddie blestel v prvem polčasu
Washington je hitro izničil zaostanek v drugi četrtini, ko je Dončić počival šest minut. Tim Hardaway je z dvema zaporednima trojkama znova poskrbel za prednost Mavericksov (44:50). Do odmora se Dončić ni razigral, prispeval je le 7 točk v prvem polčasu (3/9 iz igre). Najboljši strelec prvega dela je bil Dinwiddie z 18 točkami.

Sredi tretje četrtine je Kuzma s trojko poskrbel za vodstvo gostiteljev z 80:79, a je odgovoril Dončić z metom izza črte po koraku nazaj. Tri minute pred koncem tretje četrtine je Ljubljančan zgrešil polaganje in zahteval osebno napako. Sodniki so mu zapiskali tehnično napako in trener Jason Kidd ga je poklical na klop. Vrnil se je na začetku zadnje četrtine, ko so Wizardsi vodili s 87:83.

Šov Kuzme v zadnji četrtini
Kuzma je bil neustavljiv v zadnji četrtini. Zadel je tri trojke zapored, Washington pa si je z delnim izidom 13:3 zagotovil odločilno prednost (100:86). Gostje so se odločali za mete iz neizdelanih položajev. Obramba je bila slaba in Wizardsi so zlahka dosegali točke. Ko je Will Barton s trojko z desne strani povišal na 111:99, je bila tekma dve minuti in pol pred koncem odločena. Dinwiddie in Dončić sta s trojkama le omilila poraz.

Kidd: Nismo se izkazali na zadnjih dveh tekmah
"Nismo se izkazali na zadnjih dveh tekmah. V rednem delu igramo 82 tekem in tudi take tekme je treba analizirati in se naučiti iz napak," je povedal trener Dallasa Jason Kidd.

Precej boljše volje je bil strateg Washingtona Wes Unseld jr.: "To je bila velika zmaga, ekipa je pokazala pravi značaj v težkem trenutku. Nikoli ni lahko igrati brez dveh nosilcev igre. Porzingis in Beal sta naša glavna aduta v napadu."

Jimmy Butler je bil naboljši igralec tekme v FTX Areni. Foto: AP

Butler poglobil krizo Charlotta
Jimmy Bulter je s 35 točkami, 10 skoki in 8 podajami zrežiral zmago Miamija nad Charlottom s 117:112 po podaljšku. To je bil že sedmi zaporedni poraz Sršenov, ki so na zadnjem mestu Vzhoda.

Miami je zapravil 12 točk prednosti po treh četrtinah (85:73) in Charlotte je imel celo napad za zmago ob koncu rednega dela, vendar je Terry Rozier zgrešil trojko.

V podaljšku, ki ga je Vročica dobila s 13:8, je ključne štiri proste mete v zadnjih devetih sekundah zadel Gabe Vincent.

Portland brez Lillarda do zmage v New Orleansu
Porland še naprej navdušuje na začetku sezone. Tudi Brez zvezdnika Damiana Lillarda so Blazersi slavili v New Orlenasu (95:106). Jerami Grant je prispeval 27 točk, Anfernee Simons pa je zadel pet trojk. Portland je drugi polčas dobil s 55:38.

Jerami Grant je odlično nadomestil Damiana Lillarda. Foto: AP

CJ McCollum, ki je kar devet let igral za Nlazerse, je pregorel v veliki želji, da se dokaže proti nekdanjim soigralcem. Imel je zelo slab strelski večer (6/17 iz igre, 1/7 za tri). Pri Pelikanih je bil razpoložen le Zion Williamson z 29 točkami.

Lillard je moral na začetku sezone izpustiti štiri tekme zaradi poškodbe mečne mišice. Zdravniki so mu svetovali, da mora počivati, če moštvo igra dve tekmi zapored. Trener Chauncey Billups se je odločil, da tokrat ne bo v kadru in zvezdnik seveda ni bil zadovoljen, potem ko je v sredo v Charlottu dosegel 26 točk.

Tekme 10. novembra:
WASHINGTON – DALLAS
113:105 (28:34, 30:27, 29:22, 26:22)
Kuzma 36 (14/26 iz igre, 5/11 za tri), 11 skokov in 7 podaj, Hačimura 23 (9/14 iz igre), Barton 14, Avdija 12, Gafford 11, Kispert 7, Morris 6, Gill in Goodwin po 2, Porzingis in Beal nista igrala; Dinwiddie 33 (11/17 iz igre, 7/12 za tri), Dončić 22 (8/21 iz igre, 3/8 za tri, prosti meti 3/9), 9 skokov in 6 podaj v 39 minutah, Hardaway 16 (5/11 za tri), Powell 14, Bullock 6, Finney Smith 5, Green 4, McGee 3, Kleber 2, Wood in Bertans nista igrala.

ATLANTA – PHILADELPHIA 104:95
Young 26 (7/21 iz igre, 2/8 za tri), Capela 18 in 20 skokov, Hunter 14; Embiid 26 in 13 skokov, Maxey 15, Harris 12.

MIAMI – CHARLOTTE * 117:112
Butler 35 (11/19 iz igre, prosti meti 13/15), 10 skokov in 8 podaj, Adebayo 18 in 14 skokov, Robinson 14; Oubre 29 (7/13 za tri), Rozier 22, McDaniels 16.