Liverpool s tremi zadetki v drugem polčasu pokopal Villarreal

Villarreal, 03. 05. 2022 22.51 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
Žiga Košec, Nina Mihalič, M.J.
58

Stadion El Madrigal je gostil povratno tekmo polfinala nogometne Lige prvakov med domačim Villarrealom in Liverpoolom. Tener Villarreala Unai Emery je za povratno tekmo napovedal drugačen, konkretnejši pristop, ki se je že v prvem polčasu obrestoval, saj so Španci v prvih 40 minutah po golu Die in Coquelina skupni izid poravnali na 2:2. A to ni bilo dovolj. Redsi so v drugem polčasu pritisnili in med 62. ter 74. minuto zadeli kar trikrat in se tako uvrstili v veliki finale, ki bo 28. maja v Parizu.

Začetni enajsterici:

Villarreal: Rulli v golu, Estupinan, Torres, Albiol in Foyth bodo tvorili obrambno vrsto, v vezni liniji bodo od prve minute zaigrali Coquelin, Capoue, Parejo in Lo Celso, zadetke pa bosta iskala Dia in Moreno.

- V igro pa so vstopili: Pedraza, Chukwueze, Trigueros, Aurier in Alcacer.

-- Strelci: Dia in Capoue

Liverpool: Alisson v vratih, Konate in van Dijk bosta igrala na položaju osrednjih branilcev, krilna branilca, ki bosta pomagala tudi v napadu, bosta Robertson in Alexander-Arnold, v vezni liniji bodo od prve minute začeli Fabinho, Thiago in Keita, v konici napada pa bodo igrali Jota, Salah in Mane.

- Klopp je v igro poslal sledeče igralce: Diaza, Hendersona, Tsimikasa, Jonesa in Milnerja.

-- Strelci: Fabinho, Diaz in Mane

Villarreal - Liverpool
Villarreal - Liverpool FOTO: AP

Prvi polčas se je začel po željah domačinov

Villarreal je tekmo začel pogumno in že v prvem resnem napadu povedel. Etienne Capoue je podal, Boulaye Dia pa je v tretji minuti dosegel prvenec v elitnem nogometnem klubskem tekmovanju in takoj na noge dvignil navijače Rumene podmornice.

Liverpool in Villarreal sta se do letos v evropskih tekmovanjih srečala le v sezoni 2015/16, ko sta se soočila v polfinalu Lige Evropa. Španci so takrat domačo tekmo dobili z 1:0, na povratni tekmi pa so z visokimi 3:0 slavili Angleži in se tako uvrstili v finale (v katerem so izgubili proti Sevilli).

Gostje so takoj želeli odgovoriti prek Dioga Jote, ki je podal Sadiu Maneju, a je Senegalec ob sprejemu žoge igral z roko. Po osmih minutah igre so prvič pritisnili tudi gostje, njihov napad pa je s prekrškom ustavil Juan Foyth, ki je zrušil Andyja Robertsona. Škot je iz prostega strela tudi podal v kazenski prostor, tam pa je Jota zelo slabo zadel žogo.

Po petnajstih minutah igre je do prve priložnosti prišel tudi Gerard Moreno, ki je bil primoran prvo srečanje izpustiti zaradi poškodbe. Iz leve strani mu je predložek v kazenski prostor poslal nesrečnež s prve tekme Pervis Estupinan, a je Moreno glavo meril naravnost v Robertsona.

Robertson in Moreno
Robertson in Moreno FOTO: AP

V 23. minuti je Liverpool prek Mohameda Salaha izvedel hiter protinapad, Egipčan je zaposlil Joto, a je Portugalcu žoga ušla preveč naprej in uspešno je posredoval Geronimo Rulli

V drugi polovici prvega polčasa se je igra precej umirila. Redsi so nekajkrat poskusili z globinskimi podajami, a so se Španci nanje dobro pripravili.

Po dobre pol ure igre pa nova izvrstna priložnost za domačine: Moreno je izvrstno zaposlil Giovanija Lo Celsa, ki se je v polnem šprintu sam spustil proti Alissonu in z gostujočim vratarjem trčil. Glavni sodnik srečanja Danny Makkelie je na razočaranje domačih navijačev zgolj odmahnil z rokama, VAR pa je njegovo odločitev potrdil.

Giovani Lo Celso
Giovani Lo Celso FOTO: AP

Ob čakanju na odločitev VAR-a je moral zdravniško pomoč poiskati Moreno, ki, kot kaže, še ni povsem okreval in Emery je bil primoran na ogrevanje poslati junaka tekme proti Bayernu Samuja Chukwuezeja.

V 40. minuti pa so Španci dosegli še drugi gol na tekmi in skupni rezultat poravnali na 2:2. Znova je bil asistent Capoue, ki je iz desne strani podal predložek v Liverpoolov kazenski prostor, tam pa je bil najvišji Francis Coquelin, ki je z glavo matiral Alissona.

Francis Coquelin
Francis Coquelin FOTO: AP

Liverpool je še pred koncem prvega polčasa želel znižati rezultat in bil nevaren v 42., ko je po Salahovemu predložku Rulli izbil naravnost do Jote, ki pa si je pri sprejemu žoge pomagal z roko.

Villarreal vs. Liverpool

Angleži s temi zadetki v prve pol ure drugega polčasa matirali Špance

Klopp je ob polčasu opravil prvo menjavo, Luis Diaz je vstopil namesto Jote. Drugi del so bolje otvorili gostje, ki so že v 49. minuti prišli do prostega strela iz nevarnega položaja. V kazenski prostor Špancev je podal Trent Alexander-Arnold, tam pa je bil Mane premalo zbran, da bi zaključil. Liverpoolov desni bočni branilec je v 55. minuti zapretil z močnim strelom od daleč, ki se je od domače obrambe neugodno odbil in skoraj prevaral Rullija, Špance pa je rešila prečka. Po slabi uri igre je do prve priložnosti na tekmi prišel tudi Diaz, ki je po podaji Maneja poskusil z volejem iz težkega položaja in žogo poslal na tribune.

V 62. minuti pa se je pritisk Liverpoola le obrestoval. Salah je žogo s konicami prstov spravil do Fabinha, brazilski vezist pa je iz precejšnjega kota močno sprožil in med nogama premagal španskega čuvaja mreže. Le nekaj minut kasneje bi Angleži skoraj poravnali rezulata povratne tekme na 2:2, ki je z desnico nevarno sprožil, odbiti strel pa je oplazil Villarrealovo vratnico.

Kolumbijec je bil nerešljiva uganka za obrambo Špancev. V 67. minuti ga je z izjemnim predložkom z levico zaposlil Alexander-Arnold, nekdanji član Porta pa je za glavo iz težkega položaja premagal Rullija in Liverpool z eno nogo že poslal v veliki finale.

V 74. minuti pa šah mat v treh potezah. Mane je po podaji Nabyja Keitaja sam izvedel hiter protinapad, zaobšel Rullija in Paua Torresa ter zabil v prazno mrežo za 2:3. Deset minut pred koncem srečanja bi gostje skoraj dosegli še četrti zadetek, ko ga je mladi Curtis Jones, ki je v igro vstopil le minuto prej namesto Thiaga, sprožil z desnico, a je Rulli strel obranil z nogo.

Za povrh vsega je pet minut pred koncem rednega dela dvakratni asistent Capoue prejel še drugi rumeni karton na tekmi in bil poslan pod predčasno prho. Tekma se je mirno odvila do konca in Villarreal se je moral po sanjski evropski sezoni posloviti od Lige prvakov.

Statistika tekme Villarreal-Liverpool

Redsi so se tako uvrstili še v tretji finale Lige prvakov v zadnjih petih letih, tekmovanje pa bodo skušali osvojiti še drugič v zadnjih štirih letih.

Redsi so se prvič v zgodovini v isti sezoni uvrstili v finale ligaškega pokala (ki so ga že osvojili), FA pokala in Lige prvakov.

Liverpool je na enajstih izmed zadnjih dvanajstih tekem v Ligi prvakov zadel vsaj dva zadetka ali več, ob tem pa so Redsi na zadnjih trinajstih tekmah v Ligi prvakov le enkrat izgubili.

Villarreal je na domačih tekmah v Ligi prvakov doživel prvi poraz, na La Ceramici oziroma Madrigalu sedaj beležijo dve zmagi, pet remijev in en poraz.

Gostje iz Anglije so zmagali na vseh šestih gostovanjih v letošnji izvedbi Lige prvakov. Ob tem so mrežo nasprotnika zatresli 18-krat, prejeli pa so sedem zadetkov. Jürgen Klopp je prvič (v osmem poskusu) v svoji trenerski karieri zmagal na gostovanju v Španiji.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

konec tekme

HVALA ZA VAŠO POZORNOST!

Z nami bodite ponovno jutri, ko nas čaka nova nogometna poslastica! Na Kanalu A in VOYO začnemo ob 20:30!

konec tekme

Poglejmo si še statistiko današnje tekme:

konec tekme
90+2'

KONEC TEKME!

Liverpool je prvi finalist Lige prvakov! Jutri bomo na srečanju Real Madrida in Manchester Cityja dobili še drugega finalista.