Jezernikom brez LeBrona ne gre, Atlanta pa ostaja vroča

Košarka 30. Jan 202221:39 0 komentarjev

Atlanta je na domačem parketu premagala Los Angeles Lakers s 129:121 in podaljšala izjemen niz v zadnjem obdobju. To je že sedma zaporedna zmaga franšize iz zvezne države Georgia. Danes ponoči tekma čaka tudi Luko Dončića.

Jezerniki so znova še kako pogrešali prvega zvezdnika LeBrona Jamesa, vseeno pa so bili blizu. Na začetku zadnje četrtine so vodili za več kot deset točk, izjemno razpoložen je bil Malik Monk s 33 točkami, a Atlanta se ni predala. Na krilih Traa Younga (36 točk) so uspeli preobrniti rezultat in slaviti še sedmič zapored.

Atlanta se je prebila na mesta, ki vodijo v dodatne kvalifikacije za končnico. Zasedajo deseto mesto na lestvici vzhodne konference. Medtem Los Angeles še naprej drži deveto mesto na zahodu.

Več veselja je bilo pri drugi ekipi iz Los Angelesa. Clippers so na gostovanju pri Charlottu brez težav slavili s 115:90, pa čeprav še vedno manjkata prva zvezdnika ekipa: Kawhi Leonard in Paul George.

Danes ponoči tekma čaka tudi Luko Dončića. Dallas namreč gosti v Orlandu. Izjemno zanimivo bo tudi v Milwaukeeju, kjer se bosta pomerila zadnja dva najkoristnejša košarkarja lige NBA: Nikola Jokić in Giannis Antetokounmpo.