PLT: Domžalčani poskrbeli za vroč zaključek sezone (VIDEO)

Nogomet 21. Apr 202420:40 > 22:39 2 komentarja

Celjani bi v 32. krogu Prve lige Telemach pred domačimi gledalci lahko že praktično potrdili naslov, a Domžale so slavile s 3:2. Prvenstvo tako še ni odločeno, saj je Olimpija s kar 5:0 ugnala Aluminij. Maribor je na praznem Ljudskem vrtu s 3:0 ugnal vročo Rogaško, za konec pestrega nedeljskega programa pa sta se Koper in Bravo razšla brez zadetkov.

Na tretji nedeljski tekmi nismo videli zadetkov. Na Bonifiki sta se Koper in Bravo razšla brez zadetkov.  Peti Koper tako ostaja točko za Bravom, ki je pri 44 točkah in na četrtem mestu, a na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah ni okusil slasti zmage.

Nora tekma v Celju z zmago rumene družine

Sprva je delovalo, da bodo Celjani uspeli zabeležiti nove tri točke. V 20. minuti je namreč grofe v vodstvo popeljal Aljoša Matko. Celje je tudi na odmor odšlo s prednostjo enega gola.

A v drugem polčasu so se prebudile Domžale. Jošt Pišek je v 53. minuti izenačil na 1:1, Filip Stuparević pa je enajst minut kasneje zabil za vodstvo gostov.

Luka Bobičanec je v 70. minuti znova poravnal rezultat, z lepim golom po prodoru preko celotnega igrišča pa je Domžalam tri točke prinesel Jošt Pišek s svojim drugim zadetkom na tekmi.

Zadetek Piška, ki mu ploska ves svet:

Vijolični vlak povozil tudi Rogaško

Nogometaši Maribora nadaljujejo zmagovito spomladansko serijo in so še naprej resen kandidat za končno drugo mesto. Z Rogaško, najprijetnejšim presenečenjem spomladanskega dela prvenstva, ki je na prejšnjih treh gostovanjih trikrat zmagala, so imeli nekaj težav le v prvem polčasu, v drugem pa hitro dosegli gol za lažje nadaljevanje. Po vodilnem golu je bilo le še vprašanje, kakšna bo na koncu razlika. Mrežo gostov je prvi načel Arnel Jakupović, ki je mojstrsko premagal Ajdina Mulalića. Nekdanjega vratarja je s prefinjenim zadetkom ukanil tudi Jan Repas, za končnih 3:0 pa je iz enajstmetrovke postavil Josip Iličić.

Prekrasen zadetek prvega strelca lige Arnela Jakupovića:

Olimpija preložila odločitev o prvaku

Zmaji so se v Stožicah znesli nad Aluminijem, ki se je do gola za 2:0 odlično zoperstavil favoriziranim tekmecem. V 48. minut so domači vodstvo povišali po strelu Petra Agbe, ki je zadel prečko, žoga pa se je od vratarja Lana Jovanovića za las skotalila čez črto. Glede na posnetke ne moremo z gotovostjo trditi, če je šlo res za gol, a Prva liga Telemach nima tehnologije, ki bi preverila tovrstne situacije. Kidričani so v nadaljevanju povsem popustili, Ljubljančani pa tekmo končali z visoko zmago s 5:0.

Tako je Olimpija preložila odločitev o prvaku, tudi ob zmagi Celja v nedeljo namreč matematika še dopušča možnost preobrata. Zmaji pa bodo prav v naslednjem krogu gostovali v Celju.

Mura do treh točk ob Kamniški Bistrici

Tekmo ob Kamniški Bistrici so bolje odprli Radomljani, ki so že v uvodnih sekundah zapretili. Toda sledil je odgovor Mure, Amadej Maroša je v 7. minuti izkoristil napako v obrambni vrsti domače zasedbe in odlično zaključil akcijo za vodstvo gostov.

Mlinarji se niso predali in v 37. minuti srečanja je Uroš Korun, potem ko se je že dvakrat stresla prečka, vendarle poskrbel za izenačenje.

Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 73. minuti, ko je Mura izvedla hiter protinapad, ki ga je rutinirano zaključil Robert Čakš. Tri točke tako odhajajo v Prekmurje.