Taboru je v gosteh očitno lažje

Boljšega debija kot zmage si na klopi trener ne more želeti. Če je ta dosežena v gosteh in za nameček še prepričljivo proti še neporaženi ekipi z vrha lestvice, je občutek toliko slajši.

Dino Stančič (v rdeče-črni opremi) je v Šiški potrdil zmago Tabora
proti Bravu. Foto: Profimedia
Dino Stančič (v rdeče-črni opremi) je v Šiški potrdil zmago Tabora proti Bravu. Foto: Profimedia

LJUBLJANA > Novi trener Tabora Dušan Kosić je igralce spoznaval le na dveh treningih. Odmevna sprememba na trenerski klopi je kar nekako v drugi plan pomaknila včerajšnje gostovanje pri Bravu v Šiški, ki je reprezentančni premor dočakal visoko na lestvici in kjer Tabor še ni zmagal.

Kosić je nekoliko spremenil sistem igre, saj je Tabor po dolgem času zaigral s štirimi igralci v obrambi in ne več s tremi. V primerjavi s tekmo proti Kopru je v prvo postavo vrnil Kevina Dokourea Grobriya, povratnika po poškodbi Denisa Kuaoa pa pomaknil v vlogo krilnega napadalca, ob Dinu Stančiču in Rodrigueju Bongongiuiju.

Tabor se je v vročem popoldnevu dobro postavil na igrišču in z agresivno igro preprečeval nevarne akcije gostiteljev. Gostje so bili v protinapadih celo nevarnejši, Dominik Mihaljević je bil v 12. minuti prvi blizu zadetka po strelu s 25 metrov, toda žoga je zletela mimo gola. Zato pa se je Taboru agresivnost izplačala v 27. minuti, ko so domači izgubili žogo na svoji polovici, Marko Krivičić pa ni okleval s podajo. Lepo je zaposlil Bongonguija, ki se je znašel sam pred novim prvim vratarjem domačih Renatom Josipovićem in ga brez težav premagal. Bravo je prav ob izteku prestopnega roka ostal brez doslej nezamenljivega Igorja Vekića, ki je prestopil na Portugalsko.

Tudi zatem so bili bliže zadetku gostje. V 38. minuti se je Krivičič spet izkazal s podajo, z desne strani je pred vrati našel Stančiča, ki pa je zgrešil žogo.

Bravo : Tabor Sežana 0:2 (0:1)
Športni park Šiška, gledalcev 200 sodnik Šmajc (Predoslje) 6,5. Strelca: 0:1 Bongongui (27), 0:2 Stančič (79).
Bravo: Josipović 5,5, Drkušić 5,5, Križan 6, Kavčič 6, Trontelj 5, Trdin 5,5 (od 60. Kirm 6), Simon 6 (od 74. Žinko-), Jakšić 6, Memić 6 (od 60. Maružin 6), Kramarič 6, Bajde 6 (od 84. Kancilija-). Trener: Dejan Grabić.
Cherrybox Tabor Sežana: Koprivec 7, Salkić 6, Briški 6,5, Nemanič 6, Ristić 6, Grobry 6,5, Mihaljević 6 (od 63. Tolić 6), Krivičić 6,5 (od 89. Ovsenek-), Kouao 6 (od 89. Kljun-), Stančič 7, Bongongui 7 (od 71. Stanković 6,5). Trener: Dušan Kosić. Rumeni kartoni: Trdin, Kancilija; Krivičić, Koprivec, Grobry.

Bravo si v prvem polčasu ni pripravil niti ene večje priložnosti, že na začetku drugega dela pa bi lahko prišel do izenačenja. Gregor Bajde je preigraval v kazenskem prostoru, prišel do strela, ki pa ga je požrtvovalno blokiral gostujoči branilec Mihael Briški.

Ljubljančani so imeli v drugem delu premoč, Bajde je še nekajkrat poskušal, a ni bil dovolj natančen, tako da so gostujoči nogometaši, ki so se do konca v glavnem branili, brez večjih težav držali vodstvo. In ga nato podvojili. Kosiću se je posrečila tudi menjava, saj je pri drugem zadetku v 79. minuti sodeloval rezervist Jakoslav Stanković. Takrat se je preveč obiral branilec Žan Trontelj, Stanković pa je imel veliko praznega prostora za pobeg. Našel je gibljivega Stančiča, ki je z natančnim strelom in s četrtim zadetkom v sezoni potrdil zmago

“Zagotovo nam bo po tej zmagi lažje. Trener želi, da smo na igrišču kompaktni, kar nam je zelo dobro uspevalo predvsem v prvem polčasu, ki je bil eden naših boljših. Po dveh dneh dela so že vidne poteze novega trenerja, vendar imamo še veliko rezerv, predvsem na domačem igrišču, kjer nam doslej ni šlo. Priložnost bo na tekmi z Aluminijem prihodnjo nedeljo. Zmaga bi nam ogromno pomenila,” je po tekmi dejal Stančič. Tabor s to zmago ostaja edina ekipa v ligi, ki je vse točke osvojila v gosteh.