Liga prvakov

Ancelotti: Privilegirani smo, ker imamo Modrića in Kroosa

Madrid, 13. 04. 2023 10.42 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Madridski Real, rekorder po lovorikah v Ligi prvakov, maršira proti novi uvrstitvi v polfinale tega laskavega evropskega klubskega nogometnega dejanja. Galaktiki imajo po prvem dejanju dvoboja s Chelseajem dva gola naskoka in odlične obete pred povratno tekmo na Stamford Bridgeu. Nocoj nova doza nogometnega spektakla. Od 20.45 na Kanalu A in VOYO prva tekma četrtfinala Lige Evropa med Sevillo in Manchester Unitedom.

Zadetek Rodrija za vodstvo domačih 1:0

V Madridu so že v prvi minuti Londončani zapretili po protinapadu Joaa Felixa, a je vratar Thibaut Curtois njegov strel ubranil. Pozneje je pobudo prevzela madridska ekipa, ki je v 22. minuti izpeljala hitro akcijo s podajo do Viniciusa, njegov strel je vratar Kepa Arrizabalaga še ustavil, toda žoga je padla na nogo Karimu Benzemaju, ki jo je porinil v mrežo.

Povratne tekme četrtfinala bodo 18. in 19. aprila. Boljši iz obračuna Milan – Napoli se bo v polfinalu meril z boljšim iz dvoboja Benfica – Inter, zmagovalec dvoboja Real – Chelsea pa z boljšim med Cityjem in Bayernom.

Le minuto zatem je imel na drugi strani lepo priložnost Raheem Sterling, a se je spet izkazal Curtois. V drugem delu so gosti ostali le z desetimi, ko je Ben Chilwell zaradi prekrška nad Rodrygom v 60. minuti dobil rdeči karton. Real je to izkoristil z zadetkom za 2:0 v 74. minuti, ko je bil uspešen Marco Asensio, le tri minute po vstopu v igro.

Čeprav je bil za igralca tekme proglašen Vinicius Junior, pa so komentarji po tekmi spet na vsa usta hvalili Realovo igro v sredini terena, kjer sta kraljevala "gospoda" Toni Kroos in Luka Modrić. "Ko govorimo o njima, govorimo o dveh legendah svetovnega nogometa, ne samo Real Madrida. Privilegij je imeti v ekipi Tonija in Luka. Iz tekme v tekmo ponavljata odlične predstave. Sta prava gospoda na igrišču, če se lahko tako izrazim. Publika njuno kakovost prepozna in zato ovacije na vsaki tekmi," je za Marco ocenjeval svoja veterana na sredini igrišča Carlo Ancelotti in na vsa usta hvalil predstavo ekipe proti Chelseaju.

Karim Benzema
Karim Benzema FOTO: AP

"Bila je to ena naših boljših predstav v zadnjem času. Podobna tistim v tem času in v tej fazi Lige prvakov kot lani. Dobre občutke imamo zaradi tega," je madridskemu časniku še zaupal Italijan na klopi aktualnih španskih prvakov, ki je preveč izkušen in pretkan, da bi zgodbo uvrstitve v polfinale LP zapakiral že po prvem dejanju. "Za nami je le prvi polčas. še veliko igralnega časa je pred nami. Ostati moramo mirni in s hladnimi glavami. Ker smo Real, bomo tudi na Stamford Bridgeu napadali zmago."

Prvi polfinalni tekmi bosta 9. in 10. maja, povratni pa teden dni pozneje. Finale bo 10. junija v Istanbulu.

Ancelotti je zbranim novinarjem še priznal, da čuti drugačno ozračje v galaktični slačilnici pred tekmami Lige prvakov. "Vsak, ki nosi dres Reala, ve, kako pomembno je to tekmovanje. Real živi za Ligo prvakov. Pred takšnim stadionom in pred takšnimi navijači enostavno ne moreš odigrati slabe tekme. Fantje preprosto živijo za te tekme. In ko igrate za Real, potem zgolj ne nastopate, ampak napadate lovorike. Vedno je cilj osvojiti to prestižno trofejo," je bil brez dlake na jeziku Ancelotti, ki ga snubi brazilska nogometna zveza, kar je razkril tudi sam. "A trenutno sem z dušo in telesom na klopi Reala. Tako bo do konca sezone, potem pa se bomo lahko pogovarjali."

Statistika tekme Real Madrid - Chelsea
Statistika tekme Real Madrid - Chelsea FOTO: Sofascore.com

V torek sta bili že dve tekmi. Bayern je doživel visok poraz, City pa je s tremi zadetki prednosti opravil velik del naloge za morebitno uvrstitev v polfinale. Strelsko je goste načel Rodri v 27. minuti. V drugem polčasu je po napaki Dayota Upamecana Bernardo Silva z natančnim strelom od daleč poskrbel za 2:0. In še preden so si Bavarci opomogli, je udaril še Erling Haaland.

V Lizboni je za Inter slovenski vratar Samir Handanović dvoboj spremljal s klopi. Italijani so povedli v 51. minuti, natančno podajo Alessandra Bastonija je izkoristil Nicolo Barella in zadel z glavo. Tekma je bila dokončno odločena v 82. minuti, po ogledu Vara so sodniki gostom dosodili najstrožjo kazen zaradi prekrška Joaa Maria ob strelu Denzela Dumfriesa, z bele točke pa je bil zanesljiv izvajalec Romelu Lukaku.

UEFA: Manchester United - Sevilla
UEFA: Manchester United - Sevilla FOTO: