Sebastien Piche je prispeval dva gola k 14. zmagi SŽ-ja Olimpije, ki je ljubljansko ekipo še bolj utrdila na vrhu lestvice. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji bodo v rednem delu Lige IceHL odigrali 48 tekem, počasi se bliža že polovica prvenstva, še vedno pa so na prvem mestu. Tega pred začetkom sezone niso pričakovali niti največji optimisti.

Predsednik Butara prejel čestitko navijačev za rojstni dan
Na tribunah se je zbralo 1400 gledalcev, kar je odličen obisk, saj veljajo omejitve zaradi številnih okužb. Predsednik Miha Butara je praznoval rojstni dan in navijači so mu čestitali s posebnim transparentom. V zadnji tretjini jih je prišel tudi pozdravit na tribuno in z njimi nekaj časa navijal.

Trener Mitja Šivic ima v kadru deset branilcev, a kar štirje so poškodovani. Manjkali so Mitja Robar, Miha Logar, Joona Erving in Tine Klofutar. Tudi Aleš Mušič in rezervni vratar Paavo Hölsä sta poškodovana. Prvič po 7. maju je zaigral Anže Ropret, ki se je vrnil po poškodbi ramena.

Pance unovčil sijajno podajo Čimžarja
Za prvi gol je z mojstrsko podajo med nogami v 12. minuti poskrbel podajalec Tadej Čimžar, Žiga Pance je le še potisnil plošček v gol. Tri minute pozneje pa je po hitrem protinapadu vratarja Niklasa Lundströma premagal še Blaž Tomaževič.

Zeleno-beli šov v drugi tretjini
Že po 31 sekundah druge tretjine je Guillaume Leclerc po spretni podaji Aleksandra Magovca povišal na 3:0, domači pa niso prav nič popuščali. Miha Zajc je nekaj minut zatem zadel vratnico, gol za 4:0 je na polovici tekme po podaji Leclerca dosegel Nik Simšič. Gostje so v redkih nevarnih trenutkih sicer dosegli tudi zadetek za znižanje. Michael Boivin je z močniom strelom pod prečko matiral Žana Usa.

Ljubljančani so še vedno pritiskali, ob prednosti igralca več imeli nekaj lepih priložnosti, zadeli pa znova v 33. minuti, ko je bil po podaji izza gola za drugi zadetek na tekmi natančen Tomaževič. Gradec je bil stisnjen v obrambno tretjino in deloval je popolnoma nemočno.

Piche postavil piko na i
Gostje so pred zadnjo tretjino zamenjali vratarja in na led poslali Felixa Nussbacherja, kar pa jim ni pomagalo, saj je Sebastien Piche v 44. minuti s strelom z modre črte povišal na 6:1. Piche je v 53. minuti tudi postavil končni izid po nesebični podaji Leclerca. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 30:25.

"Vsaka zmaga je sladka. Bili smo precej boljši od Gradca. V nedeljo smo zmagali v Salzburgu, kjer večino ekip ostane praznih rok. Res smo si prigarali dve točki. To je bila dobra popotnica za Gradec. Držali smo se navodil. Zdaj računamo na zmago tudi proti Dornbirnu. Navijači so bili znova izjemni in še več naj se jih zbere v soboto zvečer," je povedal Tomaževič, ki je bil izbran za najboljšega igralca tekme.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v soboto, ko bodo v Tivoliju gostili Dornbirn.

Nova visoka zmaga hokejistov SŽ-ja Olimpije

Bolzano odpustil trenerja Masona
Moštvo Bolzana je sporočilo, da je končalo sodelovanje s trenerjem Dougom Masonom. Kanadčan je ekipo prevzel na začetku te sezone. Do nadaljnjega bo moštvo vodil pomočnik Fabio Armani. Bolzano je v pretekli sezoni prišel do finala in izgubil s celovško ekipo KAC z 2:4 v zmagah. V tej sezoni južnotirolski ekipi ne gre po načrtih, saj je trenutno šele na osmem mestu.

Razlog za konec sodelovanja je tudi polom v nedeljo v Znojmu, ko je Bolzano izgubil kar z 2:10, kar je bila prva tekma v Ligi IceHL v tej sezoni, na kateri je ena od ekip dosegla dvoštevilčno število zadetkov in prva z razliko osmih golov.