Jaka Šturm je v 9. minuti zadel za vodstvo Olimpije, a so gostitelji v drugi tretjini napravili preobrat. Foto: www.alesfevzer.com

Obe ekipi sta v tekmo vstopili s slabo popotnico. V nedeljo je Olimpija izgubila proti Pustertalu, Beljačane pa je v Celovcu ponižal KAC, ki je zmagal kar z 9:1. Je pa bila Olimpija vendarle v rahli psihološki prednosti, dobila je namreč obe prejšnji medsebojni tekmi v tej sezoni, v Ljubljani je bila boljša s 6:0, kar je še vedno njena najvišja zmaga letos.

To ji ni pomagalo, Avstrijci so zmagali zasluženo, tudi zaradi številnih izključitev slovenskih igralcev. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 34:27 v korist Beljaka.

Gostitelji so v tekmo krenili odločno, že v 33. sekundi jim je dala upanje izključitev Sebastiena Picheja, ki je prejel kazen 2+2 minuti. Beljačani so pritisnili, toda Žan Us se ni pustil premagati. Odlično delo Usa je Olimpija nadgradila v 9. minuti, ko je v polno zadel Jaka Šturm.

Zadetek za 1:1 prejeli z igralcem več

Ljubljančani so si ob koncu prve tretjine drugič na tekmi priborili številčno prednost, toda namesto da bi izid povišali, so prejeli zadetek. V 45. sekundi druge tretjine je izenačil Felix Maxa. Čeprav so bili po prejetem golu gosti nevarnejši, so na odmor po 40 minutah s prednostjo 2:1 odšli Avstrijci. V 38. minuti je namreč mrežo zatresel Anton Karlsson.

Zmaji so v zadnjem delu poskušali izenačiti, a so ji pri tem nagajale izključitve. Ob tretjem "power playu" Beljaka v zadnji tretjini je v 56. minuti na 3:1 povišal Benjamin Lanzinger. Potem ko je trener Olimpije Mitja Šivic iz vrat potegnil Usa in ga zamenjal s šestim igralcem, je Miha Zajc v 59. minuti znižal, toda deset sekund pred koncem so Avstrijci še četrtič zadeli in si dokončno zagotovili tri točke.

Daum: Žal je prišlo do rasističnega incidenta
Gostitelji so bili po koncu tekme ogorčeni, saj naj bi Tadej Čimžar in Zajc v 50. minuti pri prerivanju za vrati žalila Dereka Joslina z rasističnimi opazkami.

"To je bila zelo izenačena tekma, ki bi se lahko nagnila na eno ali drugo stran. Na srečo smo zadeli za 3:1 ob prednosti igralca več. Žal je prišlo do rasističnega incidenta med tekmo. To je res žalostno. Upam, da bodo ta dogodek preverili," je povedal trener Beljaka Rob Daum.

"Na takih tekmah moraš doseči tudi kakšen grd zadetek. Prejeli smo zadetek z igralcem manj in z igralcem več. To je bila razlika na koncu. Vse skupaj ni bilo dovolj za zmago," je razmišljal trener Olimpije Mitja Šivic.

Olimpija je po 13. porazu v sezoni izgubila drugo mesto na lestvici, prehiteli so jo hokejisti Vienna Capitalsov.

Zadnjo tekmo v letu 2021 bo Olimpija odigrala v četrtek, ko bo v Tivoliju gostila KAC.