Rennes francosko prvenstvo Ligue 1 Lyon Marseille PSG

Sreda, 11. 5. 2022, 22.45

FRANCOSKO PRVENSTVO, 36. KROG

PSG zgolj remiziral, Messi v izdihljajih srečanja zadel prečko

Neymar | Neymar je zadel v polno za PSG, a je presenetljivo ostal brez domače zmage nad Troyesom. | Foto Reuters

V 36. krogu francoskega prvenstva je prvak PSG, ki je v lanski sezoni posloval z 225 milijoni primanjkljaja, doma le remiziral s Troyesom (2:2). Parižani so zapravili vodstvo z 2:0, oba gola za prvake sta dosegla Brazilca Marquinhos in Neymar. Marseille se je po visoki zmagi v gosteh nad Lorientom vrnil na drugo mesto. Zadnjeuvrščeni Bordeaux je po porazu pri Angersu z 1:4 še korak bližje izpadu v drugi ligi.

Nantes
Sportal Parižanom naslov, Nantesu pokalna lovorika

PSG je povedel že v šesti minuti po golu Brazilca Marquinhosa, njegov rojak Neymar je v 26. minuti zadel z enajstmetrovke za 2:0. V 30. minuti je nato znižal kanadski reprezentant Ike Ugbo, kmalu po menjavi strani pa so gostje izenačili. Z bele točke je zadel Florian Tardieu (49.).

Neymar je v 58. minuti sicer še enkrat dosegel gol, po ogledu posnetka pa so ga sodniki razveljavili. V sodnikovem podaljšku je bil blizu golu tudi Argentinec Lionel Messi, ki je z 20 metrov zadel prečko.

Pozno popoldan je pričakovano zmago dosegel Marseille, ki je s 3:0 ugnal Lorient in se vrnil na tretje mesto na razpredelnici, ki prinaša neposredno uvrstitev v ligi prvakov. Tri točke zaostaja Monaco in šest Rennes, ki pa je odigral tekmo manj. Za Marseille so zadelo Senegalec Bamba Dieng v 39., Matteo Guendouzi (48.) in Brazilec Gerson (67.).

Eden nekdaj najbolj vidnih francoskih nogometnih klubov, Bordeaux, pa je tik pred selitvijo v drugo ligo. V 36. krogu jih je visoko s 4:1 ugnal Angers. Prav končnica tekmovanja ne gre na roko Bordeauxu, ki je v zadnjih petih nastopih ob štirih porazih osvojil le eno točko. Bordeaux zdaj ni odvisen le od sebe. V 20-članski ligi se bori za 18. mesto in tekme za obstanek v eliti. Tam je trenutno St. Etienne in za katerim zaostaja štiri točke. Angers si je z zmago že zagotovil obstanek med najboljšimi.

Nogometaši Bordeauxa po visokem porazu v Angersu niso skrivali razočaranja. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nogometaši Bordeauxa po visokem porazu v Angersu niso skrivali razočaranja. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Pomembno zmago je dosegel Metz, ki je s 3:2 ugnal Lyon in proti tej ekipi dosegel prvo zmago po letu 2014. Razliko za St. Etiennom je zmanjšal na tri točke in zdaj upa na dodatne kvalifikacije.

Nedosegljiv je Clermont, ki je z 2:1 ugnal Montpellier in ima na 16. mestu zdaj osem točk naskoka pred Metzom. Popoldan je igral tudi Lens in z 2:1 uganl Reims, odločilni gol pa je šele v 92. minuti dosegel reprezentant Slonokoščene obale Seko Mohamed Fofana.