16. 5. 2022, 10:03 | Vir: STA

Novak Đoković spet kraljuje na teniških igriščih: povečal svojo prednost

Po sagi v Avstraliji zdaj na teniških turnirjih ne zahtevajo več izpolnjevanja posebnih pogojev zaradi novega virusa.

Srb Novak Đoković je po zmagi na turnirju serije masters v Rimu še nekoliko povišal prednost pred zasledovalci na lestvici ATP. Srbski teniški zvezdnik je namreč v finalu turnirja serije masters v Rimu z nagradnim skladom 5,41 milijona evrov s 6:0, 7:6 (5) ugnal četrtega nosilca Grka Stefanosa Cicipasa. To je bil 38. naslov Srba na mastersih, s čimer je kot rekorder še povišal prednost pred prvim zasledovalcem, Špancem Rafaelom Nadalom (36).

Slovenca po lestvici nekoliko navzdol

Drugi je s 680 točkami zaostanka Rus Daniil Medvedjev. Najboljši Slovenec je ostal Aljaž Bedene, ki je izgubil 11 mest in je zdaj 175 igralec sveta. Dvaintridesetletni Ljubljančan ta teden nastopa v Lyonu na zadnjem turnirju pred odprtim prvenstvom Francije. V prvem krogu ga danes dopoldne čaka dvoboj s Korejcem Soonwoojem Kwonom (71. na lestvici ATP). Od Slovencev je med najboljšimi 500 igralci še Blaž Rola, ki je izgubil devet mest in je zdaj 290.

STA

Med deseterico je prišlo do treh sprememb. Grk Stefanos Cicipas je po nastopu v finalu Rima, kjer ga je Đoković ugnal s 6:0, 7:6 (5), na četrtem mestu prehitel Španca Rafaela Nadala. Dve mesti je pridobil tudi polfinalist Rima Norvežan Casper Ruud, ki je zdaj osmi. Na deseto pa je padel Italijan Matteo Berrettini, ki bo zaradi poškodbe izpustil OP Francije.

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol