'Petarda' v Zagrebu, zmaga za Slovan, izjemen preobrat Zrinjskega

Firence, 21. 09. 2023 23.11 |

STA, M.J.
0

Nogometaši Slovana iz Bratislave so v svoji prvi tekmi skupine A Konferenčne lige premagali Klaksvik z 2:1. Že v sredo je v tej skupini ljubljanska Olimpija izgubila proti francoskemu Lillu z 0:2. Zrinjski je v skupini E po zaostanku proti AZ Alkmaarju z 0:3 po polčasu, dvoboj na koncu dobil s 4:3.

Kenan Bajrić je v dresu Slovana Bratislave odigral celoten obračun. Turški Fenerbahče, za katerega Miha Zajc ni igral, je v skupini H doma premagal Nordsjaelland, Spartak Trnava Adriana Zeljkovića in Mihe Kompan Breznika pa je klonila proti Ludogorcu z 0:4. Poražen je bil tudi Ester Sokler pri Aberdeenu, ta je v gosteh izgubil z Eintrachtom iz Frankfurta z 1:2. V tej skupini je Paok s 3:2 premagal Helsinke.

Na domači zelenici je slavila Legia Varšava, ki je brez pomoči Blaža Kramerja premagala Aston Villo s 3:2. Zrinjski je po zaostanku z 0:3 v drugem polčasu proti nizozemskem AZ Alkmaarju zrežiral preobrat in slavil s 4:3. V skupini F je Ferencvaros premagal srbski Čukarički, Genk in Fiorentina pa sta se razšla brez zmagovalca 2:2.

V skupini B je Maccabi Tel Aviv z nekaj napora s 3:2 ugnal islandski Breidablik, medtem ko je bil izid med Zoryo Lugansk in Gentom 1:1. Visoko domačo zmago so vpisali nogometaši zagrebškega Dinama, ki so s 5:1 nadigrali Astano, Viktoria Plzen pa je doma minimalno ugnala Ballkani. V skupini D tekmi med Bruggom in Bešiktašom ter Luganom in Bodö/Glimtom nista dali zmagovalca.

Izidi, Konferenčna liga, skupinski del, 1. krog:
skupina A:
Slovan Bratislava - Klaksvik 2:1 (0:0)
(Kenan Bajrić je igral celo tekmo za Slovan Bratislavo)

Lugano - Bodö/Glimt 0:0
(Žan Celar je igral do 65. minute za Lugano, Abela Marca ni bilo v kadru Lugana, Nina Žuglja ni bilo v kadru Bodö/Glimta)

HJK Helsinki - Paok Solun 2:3 (1:0)

Eintracht Frankfurt - Aberdeen 2:1 (1:1)
(Ester Sokler je igral od 78. minute za Aberdeen)

skupina H:
Fenerbahče - Nordsjaelland 3:1 (2:0)
(Miha Zajc ni igral za Fenerbahče)

Ludogorec Razgrad - Spartak Trnava  4:0 (0:0)
(Adrian Zeljković je igral do 73. minute za Spartak Trnavo)(Miha Kompan Breznik ni igral za Spartak Trnavo)