Liga prvakov

Težave za Bavarce pred povratno tekmo, Villarreal suveren proti Bayernu

Villarreal, 06. 04. 2022 20.58 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Španski Villarreal in nemški Bayern sta tekmeca v četrtfinalu Lige prvakov. Na prvi tekmi na stadionu El Madrigal so zmago vpisali nogometaši rumene podmornice (1:0). Edini gol na tekmi je dosegel Arnaut Danjuma v osmi minuti.

Villarreal, ki je osmini finala Lige prvakov izločil torinski Juventus, je prijetno presenečenje Lige prvakov in v vodstvu Bayerna so vedeli, da jih čaka težka naloga. Bayern je bil sicer dominanten v osmini finala, saj je Salzburg Benjamina Šeška na dveh tekmah izločil s kar 7:1. Nogometaše rumene podmornice je nekdanji trener Arsenala Unai Emery v lanski sezoni popeljal do zmage v Ligi Evropa, letos pa so prijetno presenečenje najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja. Bayern je lani izpadel v četrtfinalu LP proti Paris Saint-Germainu, Bavarci pa so do te tekme izgubili le eno od zadnjih 29 tekem v Ligi prvakov (26 zmag, dva remija, en poraz).

Trener domačih Emery je na igrišče poslal postavo Geronimo Rulli, Juan Foyth, Raul Albiol, Pau Torres, Pervis Estupinan, Giovani Lo Celso, Etienne Capoue, Daniel Parejo, Francis Coquelin, Gerard Moreno in Arnaut Danjuma, trener gostov Julian Nagelsmann pa se je odločil za naslednjo enajsterico: Manuel Neuer, Benjamin Pavard, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez, Alphonso Davies, Joshua Kimmich, Jamal Musiala, Serge Gnabry, Thomas Muller, Kingsley Coman in Robert Lewandowski.

Bayern, nemški prvak in vodilno moštvo v Bundesligi, je bil pred začetkom četrtfinala Lige v vlogi favorita, toda v prvem polčasu mu ni šlo po načrtih. Gostitelji, ki so sicer šele sedmi v španski La Ligi, so na začetku tekme potrdili dobro formo. Povedli so v osmi minuti, ko se je pred golom najbolje znašel Arnaut Danjuma, ki je v kazenskem prostoru preusmeril žogo v mrežo po strelu Daniela Pareja

MVP tekme
MVP tekme FOTO: Sofascore.com

V nadaljevanju je bilo bolj malo nevarnih akcij na obeh straneh, v 41. minuti pa so domači dosegli drugi gol, a ga je glavni sodnik zaradi nedovoljenega položaja razveljavil. Francis Coquelin je dosegel neverjeten gol po strelu s strani, žoga je preletela vratarja Manuela Neuerja in končala v mreži, toda po odločitvi sodnika ostalo je pri minimalnem vodstvu Villarreala. Bayern je v prvih 45 minutah tekme razočaral; napadalca Robert Lewandowski in Thomas Müller sta bila odrezana od igre, sicer pa so imeli Bavarci prednost v posesti žoge (v odstotkih 60:40), a niso v statistiko vpisali niti enega strela v okvir vrat.

Villarreal – Bayern
Villarreal – Bayern FOTO: AP

V drugem polčasu, v 53. minuti, se je pojavila nova lepa priložnost za gostitelje. Gerard Moreno je s strelom z roba kazenskega prostora zadel vratnico. V 62. minuti je sledila napaka vratarja Neuerja pri podaji, saj je Gerard prišel do žoge in še s svoje polovice igrišča poslal žogo proti Bayernovemu golu, a je zgrešil cilj. Nato so Bavarci zaigrali bolje in sledili sta dve zaporedni priložnosti. V 66. minuti je sledil prvi strel Bayerna na tekmi v okvir Villarrealovega gola, Alphonso Davies je streljal naravnost v vratarja Geronima Rullija, dve minuti kasneje pa je sledil še poskus Kingsleyja Comana.

V zadnjih 15 minutah tekme je Bayern pritiskal in večina igre se je odvijala pred vrati Villarreala, toda Nagelsmannovim varovancem ni uspelo prebiti španske obrambe. Ostalo je pri zmagi domačih, ki imajo pred povratno tekmo v Münchnu lepo prednost, Bayern pa bo moral pred svojimi navijači na Allianz Areni pokazati več kot tokrat v Španiji. Statistično je bil Bayern boljši, pri posesti žoge je bilo v odstotkih 62:38 v korist Bayerna, v strelih v okvir vrata pa 4:1. Povratne tekme četrtfinala bodo na sporedu 12. in 13. aprila.

Villarreal – Bayern FOTO: Sofascore.com