Empoli do točke na gostovanju v Torinu, osem golov in remi v Rimu

Rim, 02. 12. 2021 22.56 |

STA, M.J.
0

Nogometaši imajo v Italiji na sporedu še zadnji tekmi 15. kroga serie A. V prvi je Empoli slovenskih nogometašev Petra Stojanovića in Lea Štulca igral neodločeno 2:2 s Torinom. Na drugi tekmi sta se v Rimu pomerila Lazio in Udinese. Obračun poln preobratov se je končal z "miroljubnim" izidom 4:4.

Petar Stojanović vs Torino
Petar Stojanović vs Torino FOTO: Sofascore.com

Pred tekmo sta bila Empoli in Torino soseda na lestvici, a je imel prvi dve točki več. Tudi po njej je razmerje ostalo nespremenjeno, le da se je po neodločenem izidu Empoli povzpel na 11. mesto. Bolje je sicer kazalo Torinu, saj je hitro povedel z zadetkoma Tommasa Pobege in Marka Pjace v 10. in 15. minuti. Gostje, pri katerih je Petar Stojanović odigral vso tekmo, Leo Štulac pa ni dobil priložnosti za igro, so odgovorili v 34. minuti, pred tem so domači ostali brez Wilfrieda Singa, ki je dobil rdeči karton. V 34. minuti je znižal Simone Romagnoli, Andrea La Mantia pa je zagotovil točko v 72.

V tem krogu je sicer Inter s Samirjem Handanovićem premagal Spezio z 2:0. Vodilni Napoli je pri Sassuolu iztržil točko za 2:2, drugouvrščeni Milan pa je s 3:0 zmagal pri Genoi. Atalanta Josipa Iličića je Venezio Domna Črnigoja prepričljivo premagala s 4:0, zadnjeuvrščena Salernitana Vida Belca je proti Juventusu izgubila z 0:2.