konferenčna liga Vitesse NK Mura

Četrtek, 9. 12. 2021, 23.15

Poročilo s tekme Vitesse : Mura

Muro na Nizozemskem pokopal slab prvi polčas #foto

Vitesse Mura | Nogometaši Vitesseja so v prvem polčasu spretno izkoriščali napake obrambe Mure. | Foto Guliverimage

Nogometaši Mure so v 6. krogu konferenčne lige v Arnhemu proti Vitesseju izgubili z 1:3 (0:3). Izbranci Anteja Šimundže, pri katerih je danes gol dosegel Amadej Maroša, so tako končali evropsko udejstvovanje za to sezono.

Vitesse Mura Amadej Maroša
Sportal Častno slovo od Evrope, Maroša pisal zgodovino

Vitesse : Mura 3:1 (3:0)

Stadion GerleDome, brez gledalcev, sodniki: Glova, Bednar in Polacek (vsi Slovaška).
Strelci: 1:0 Buitink (3.), 2:0 Openda (35.), 3:0 Huisman (40.), 3:1 Maroša (82.).

Vitesse: Houwen, Rasmussen, Bazoer (od 66. Oroz), Doekhi, Wittek, Bero, Tronstad, Huisman (od 60. Gboho), Dasa, Buitink (od 60. Frederiksen), Openda.
Mura: Zalokar, Karamarko, Maruško, Karničnik, Šturm (od 46. Maroša), Kozar (od 63. Ouro), Lorbek, Kous, Pucko (od 83. Ščernjavič), Horvat (od 73. Bobičanec), Mulahusejnović (od 46. K. Cipot).

Rumeni kartoni: Doekhi, Bero; Kous, Kozar, K. Cipot, Karničnik.
Rdeči karton: /.

Sobočani so svoje prvo sodelovanje v skupinskem delu katerega izmed evropskih tekmovanj končali z zmago, zelo sladko proti Tottenhamu, in petimi porazi. Zadnjega so danes doživeli na Nizozemskem, še drugič v sezoni jih je ukanil nekdanji klub Tima Matavža in Daliborja Stevanovića Vitesse. Mura je ob petih doseženih in 14 prejetih golih pristala na repu skupine, a v blagajno z evropskimi nastopi vseeno spravila več kot tri milijone evrov.

Fotogalerija s tekme v Arnhemu, foto Guliverimage:

Fotogalerija
1 / 27

Vitesse pa je z desetimi točkami na drugem mestu, a ga od poti v nadaljevanje tekmovanja loči še razplet dvoboja Tottenhama in zmagovalca skupine Rennesa, ki so ga preložili zaradi številnih okužb s covidom-19 v taboru angleške zasedbe.

Gostitelji hitro premagali Zalokarja

Mreža Mure se je zatresla že v 4. minuti. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Mreža Mure se je zatresla že v 4. minuti. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Sobočani, ki so zaradi zdravstvenih težav pogrešali Matka Obradovića in Jana Gorenca, so se že v tretji minuti znašli v zaostanku, ko je Marko Zalokar sprva obranil strel Liosa Opende, odbito žogo pa je nato v mrežo pospravil Thomas Buitink. Nizozemci so bili še naprej podjetnejši, a so tudi črno-beli opozorili nase po strelih Tomija Horvata in predvsem Nardina Mulahusejnovića v 21. minuti, ko je iz ugodnega položaja malce z desne strani žogo poslal mimo nasprotne vratnice.

V 35. minuti pa so domači podvojili prednost, Openda je sam stekel proti vratom in na koncu matiral Zalokarja. Tako kot pri prvih dveh zadetkih so bili tudi pri tretjem, v 40. minuti, gosti preveč nepazljivi, v osrčju kazenskega prostora je do strela prišel Daan Huisman, tako kot prvi prvem golu je bil podajalec Openda.

V uvodu drugega polčasa je Mura ob visokem zaostanku zaigrala odločneje, toda v 57. minuti se je moral izkazati Zalokar, potem ko je v kazenskem prostoru streljal Maximilian Wittek. V 62. minuti so se Sobočani na kratko veselili prvega gola, toda Amadej Maroša je bil v prepovedanem položaju. Na drugi strani je bilo vroče pred Murinimi vrati, žoga je med drugim zadela vratnico.

Amadej Maroša je osem minut pred koncem poskrbel za častni zadetek Mure. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Amadej Maroša je osem minut pred koncem poskrbel za častni zadetek Mure. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Vitesse je v teh trenutkih spet prihajal do obetavnih akcij, v 73. minuti pa se je pri Muri po dolgi odsotnosti po poškodbi na igrišče vrnil Luka Bobičanec. A po tem so prvi imeli lepo priložnost spet Nizozemci, strel Wittka pa je spet ustavil Zalokar.

V 82. minuti pa so se gosti vendarle veselili zadetka, tega je dosegel Maroša, ki je s preigravanjem lepo prišel do strela na vrhu kazenskega prostora. Nik Lorbek je kmalu zatem iz bližine streljal po podaji Bobičanca, izkazal pa se je domači vratar.