Drugi športi

Iga Swiatek na vrhu, Slovenki obdržali mesti

Ljubljana, 20. 06. 2022 09.48 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Poljakinja Iga Swiatek ostaja trdno na vrhu ženske teniške lestvice WTA in ima še naprej več kot 4000 točk prednosti pred najbližjimi zasledovalkami. Najboljši Slovenki Tamara Zidanšek in Kaja Juvan sta glede na minuli teden ostali na 58. oziroma 60. mestu svetovne lestvice.

Tamara Zidanšek
Tamara Zidanšek FOTO: AP

Druga igralka na svetu je Estonka Anett Kontaveit, tretja pa je po novem Tunizijka Ons Jabeur, ki je v nedeljo po predaji tekmice osvojila travnati turnir WTA v Berlinu. Obe najboljši slovenski igralki sta v nedeljo začeli nastope v nemškem Bad Homburgu. Tamara Zidanšek je v prvem krogu po treh nizih premagala belorusko tekmico Julijo Hatuko z 2:6, 6:1, 6:4. V drugem krogu se bo 24-letnica pomerila z zmagovalko dvoboja med Romunko Simono Halep in Čehinjo Katerino Siniakovo.

Medtem pa je Kaja Juvan obstala v prvem krogu; premagala jo je Italijanka Lucia Bronzetti, potem ko je Slovenka v tretjem nizu dvoboj predala.

Med "top 300" na svetovni lestvici sta še dve Slovenki: Polona Hercog je na 284., Dalila Jakupović pa na 289. mestu.

Medvedjev prvi, Bedene ven iz top 200
Rus Danil Medvedjev kljub porazu v finalu turnirja ATP v nemškem Halleju ostaja številka 1 svetovnega tenisa. Sledita mu Nemec Alexander Zverev in Srb Novak Đoković. Zmagovalec Halleja, Poljak Hubert Hurkacz se je po nedeljski zmagi vrnil med najboljšo deseterico. Najboljši Slovenec Aljaž Bedene pa je padel že na 202. mesto. Italijan Matteo Berrettini, ki je na travi konec tedna osvojil turnir v Queen'su, je kljub zmagi zdrsnil na 11. mesto lestvice.

Oba najboljša Slovenca sta poslabšala svoji uvrstitvi. Aljaž Bedene je po velikem zdrsu na svetovni lestvici minuli teden padel še za novih 20 mest in sploh ni več med prvo dvestoterico igralcev. Bedene je ta čas na 202. mestu lestvice ATP, nazadoval je tudi Blaž Rola, ki je 342.