Bayern sezono končal z remijem, Kimmich najbolje ocenjeni igralec BL

München, 14. 05. 2022 16.46 |

T.Š., STA
1

Novi-stari nemški nogometni prvak Bayern iz Münchna se je na zadnji tekmi Bundeslige v gosteh z Wolfsburgom razšel z nedoločenim izidom 2:2. Iz prve lige sta izpadla Arminia Bielfeld in Greuther Fürth, Hertha Berlin si bo prvoligaški status skušala izboriti v dodatnih kvalifikacijah. V Ligo prvakov so se uvrstili Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen in Leipzig.

V Lige Evropa bosta nastopala Union Berlin in Freiburg, v Konferenčni ligi pa Köln.

Stuttgart si je v današnjem zadnjem krogu zagotovil prvoligaški status, po tem, ko je premagal Köln z 2:1, odločilni gol pa je v izdihljajih tekme in drugi minuti sodnikovega podaljška dosegel Japonec Wataru Endo.

Po tem golu si je Stuttgart zagotovil 15. mesto, na 16. mesto pa je padla berlinska Hertha, ki je izgubila proti drugouvrščeni Borussii iz Dortmunda z 1:2. Ekipa iz nemške prestolnice je povedla v 18. minuti, ko je zadel Alžirec Ishak Belfodil, njeno usodo pa sta v drugem polčasu zapečatila Norvežan Erling Haaland v 68. in Youssoufa Moukoko v 84. minuti. Leipzig je le remiziral z Armenio (1:1), toda točka je bila pomembna, saj si je zagotovil četrto mesto in vstopnico za Ligo prvakov v naslednji sezoni.

Tekme zadnjega kroga v drugi nemški ligi bodo na sporedu v nedeljo. Vodilni Schalke si je v prihodnji sezoni že zagotovil mesto med nemškimi nogometnimi elitneži. Drugouvrščeni Werder iz Bremna zaostaja dve točki, HSV in Darmstadt pa pet točk.

Joshua Kimmich - MVP Bundeslige
Joshua Kimmich - MVP Bundeslige FOTO: Sofascore.com

Branilci naslova iz Münchna so sezono končali z remijem. Bavarci so tekmo v Wolfsburgu sijajno začeli, potem ko sta zadela Hrvat Josip Stanišić (17.) in Poljak Robert Lewandowski (40.), nato pa so volkovi le iztržili remi po zadetkih Danca Jonasa Winda v 45. in Maxa Kruseja v 58. minuti.

Glede na statistiko in ocene, ki jih pripravlja Sofascore, je najbolje ocenjeni igralec sezone (MVP) v Bundesligi nogometaš Bayerna Joshua Kimmich, ki je na koncu dobil povprečno oceno 7.79.