Adžić: Pred povratnim dvobojem je še vse odprto

Ljubljana, 17. 03. 2024 14.44 |

M.J., D.S.
5

Pričakovanja pred evropsko sezono so bila visoka, zato tabor Krima Mercatorja ni skrival razočaranja želja po prvi tekmi play-off EHF Lige prvakinj proti CSM Bucuresti, saj Ljubljančanke pred povratnim dvobojem zaostajajo za šest golov. A izid je bil daleč od tega, kar bi si želeli. 24:30 za goste v Areni Stožice. "Vseeno pa o nadaljevanju še nič ni odločeno," v en glas sporočajo v taboru Krima. Vstopnica za četrtfinale najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja bo podeljena naslednjo nedeljo, ko bodo rokometašice Krima Mercatorja gostovale v romunski prestolnici.

Tekma, katere prvi polčas, bi ekipa Krima Mercatorja najraje pozabila. Gostje so najprej povedle s 4:1, Ljubljančanke pa so po zadetkih Barbare Lazović, Aleksandre Rosiak in Jovanke Radičević izenačile. Potem pa se je zgodilo. Delni izid 6:0 za rokometašice v belih dresih, s katerim so uspele pobegniti domači zasedbi na varno razdaljo.

Krim Mercator vs Bukarešta
Krim Mercator vs Bukarešta FOTO: Sofascore.com

Ekipa trenerja Dragana Adžića je lovila zaostanek, se v 20. minuti še približala na tri zadetke zaostanka, a je do konca prve polovice srečanja razlika znova narasla. Semafor je po 30 minutah igre kazal 12:18. V drugem delu Krimovkam ni uspelo uprizoriti preobrata. Ob glasni podpori domačih navijačev so se tigrice borile kot levinje, vse do zadnje sekunde obračuna, ko je rezultat znašal 24:30.

Naslednjo nedeljo bodo tako varovanke Dragana Adžića na povratnem srečanju v romunski Bukarešti lovile šest golov zaostanka. "Najprej bi se rad zahvalil navijačem za izjemno vzdušje. Verjamem, da jim bomo na drugi tekmi vrnili, kar bi si zaslužili že danes. Nikoli se ne predamo in tako je pred povratnim dvobojem še vse odprto. Od sebe damo zagotovo lahko še več, kot smo pokazali tokrat," je po fiasku v Stožicah dejal 53-letni Črnogorec na klopi Krima Mercatorja. "Zelo slabo smo odprle tekmo in zato je bilo nadaljevanje precej bolj zahtevno. Ves čas smo lovile zaostanek. Nismo pokazale svoje moči in prave energije. Še imamo čas in verjamem v nas," pa je dodala kapetanka Ljubljančank Barbara Lazović.