West Ham izločil Arsenal, Newcastle v ponovitvi finala izločil Man United

London, 01. 11. 2023 22.41 |

V osmini finala angleškega ligaškega pokala je West Ham United na domačem London Stadiumu s 3:1 dobil mestni derbi proti favoriziranemu Arsenalu in se tako uvrstil v četrtfinale. Izmed angleških prvoligašev bodo tam igrali še Liverpool, Chelsea, Everton, Fulham in Newcastle United, ki je v ponovitvi lanskega finala s 3:0 premagal in iz tekmovanja izločil Manchester United.

West Ham je povedel v 16. minuti srečanja, ko je žogo v lastno mrežo pospravil Arsenalov branilec Ben White. V drugem polčasu sta prednost povišala Mohammed Kudus in Jarrod Bowen, za končni rezultat pa je globoko v sodnikovem podaljšku poskrbel gostujoči kapetan Martin Ødegaard.

Statistika tekme West Ham United - Arsenal
Statistika tekme West Ham United - Arsenal FOTO: Sofascore.com

Liverpool si je napredovanje v četrtfinale zagotovil s tesno gostujočo zmago proti Bournemouthu. Za goste sta zadela Cody Gakpo in Darwin Nunez, za domačine pa Justin Kluivert.

V drugem dvoboju premierligašev sta se pomerila Everton in Burnley, zmaga pa je ostala doma, saj so Karamele slavile s prepričljivih 3:0.

Chelsea je z 2:0 ugnal drugoligaša Blackburn Rovers, Fulham pa je bil na gostovanju z 1:3 boljši od še enega drugoligaša Ipswich Towna.

Na Old Traffordu pa sta ponovitev finala lanske sezone uprizorila Manchester United in Newcastle United. A se tokrat zmage niso razveselili Rdeči vragi, temveč Srake. In to prepričljivo, saj so po zadetkih Miguela Almirona, Lewisa Halla in Joeja Willocka slavili s kar 0:3.

Miguel Almiron je po izjemne preigravanju in podaji Valentina Livramenta načel mrežo Uniteda FOTO: AP

Že dan pred tem sta svoje delo uspešno opravila Port Vale in Middlesbrough, ki sta se v četrtfinale uvrstila prek Mansfielda in Exeterja.