Liga prvakov

Griezmann: Zaslužili smo si ta poljub sreče

Madrid, 08. 12. 2021 11.14 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Čeprav mu pred zadnjim krogom skupinskega dela nogometne Lige prvakov ni dobro kazalo, se je vratar slovenske nogometne reprezentance Jan Oblak z madridskim Atleticom uvrstil v izločilne boje tega elitnega tekmovanja. Madridčani so na gostovanju proti Portu zmagali s 3:1, na roko pa jim je šel tudi izid druge tekme skupine B, na kateri je Liverpool v gosteh z 2:1 ugnal Milan.

Razplet v tej skupini je postregel z dramo in preobrati. Milan je proti rezervistom iz Liverpoola, od najboljše postave so igrali le Alisson Becker, Sadio Mane in Mohamed Salah, v 29. minuti prek Fikaya Tomorija po kotu povedel in si priigral upanje, da bi napredoval, toda še v prvem polčasu je stadion utišal Salah, Divock Origi pa je v drugem po veliki napaki Tomorija dokončno spravil domače navijače v žalost.

Liverpool je brez izgubljene točke osvojil prvo mesto v skupini, Atletico se je prebil na drugo mesto, Porto je zasedel tretje mesto in bo igral v izločilnih bojih Lige Evropa, Milan pa je ostal brez nadaljevanja evropskih nastopov.

V Portu je Atletico v prvem polčasu visel, reševal ga je tudi Jan Oblak, Antoine Griezmann pa je v 56. minuti z dobro reakcijo ob levi vratnici spravil v delirij gostujoče navijače. Tekma je bila nervozna, nogometaši so si nekajkrat skočili v lase, zaradi udarca tekmeca je bil najprej izključen gostujoči igralec Yannick Carrasco, nato pa si je zaradi podobnega prekrška predčasno pot v slačilnico prislužil še domači igralec Wendell. Porto je po zaostanku vse sile preusmeril v napad, a Španci so ga za to kaznovali in še dvakrat v polno zadeli iz protinapada. Za kozmetičen popravek je Porto poskrbel v sodniškem dodatku, ko je izkoristil najstrožjo kazen. Pokazali smo, da smo najboljši takrat, ko je treba. Zavedali smo se, kako težko delo nas čaka in povrhu nismo bili odvisni zgolj sami od sebe," je po tekmi na Portugalskem za madridski AS razpredal Griezmann in konkretno (po)hvalil soigralce. "Odigrati tako dober drugi polčas ni mala stvar. Sploh, ker ti teče voda v grlo in moraš nujno zmagati. Takrat je najtežje. Uspeli smo v svoji nameri in zaslužili smo si ta poljub sreče, ki je prišel v obliki zmage Liverpoola proti Milanu," je bil realen Francoz v vrstah Atletov, ki so si tako priborili izločilne boje kje bodo prav gotovo trd oreh vsem.

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann FOTO: AP

"V osmini finala seveda ni slabih nasprotnikov. Mislim, da bomo nevarni vsem, prav vse je možno in z optimizmom čakamo na mesec februar, kos e bo Liga prvakov nadaljevala. Do takrat pa se moramo povsem usmeriti v domače prvenstvo, kjer smo v točkovnem zaostanku," se je ozrl proti La Ligi strelec prvega gola za Atlete v Portu.

Sredin večer ponuja nov nogometni spektakel. Udarila se bosta Barcelona in Bayern. Prenos na Kanalu A in VOYO. Začnemo ob 20.30.

"Koga bi si želel oziroma si ga ne bi v osmini finala? Nobenih želja n ima. Ko nimaš vpliva , je bolje vse skupaj prepustiti usodi," je bil za konec slikovit nekdanji član Barcelone in Real Sociedada. Tudi slovenski čuvaj mreže Jan Oblak je bil med najbolj vidnimi v Portu. Sploh v prvem polčasu je držal goste med živimi. "Redko viden nogometni večer je za nami. Presrečni smo, ker nam je uspelo. V prvi vrsti zaradi naše zmage, ki je bila trdo prigarana. Zmagati v Portu s 3:1 seveda ni enostavno. V prvem polčasu smo se še lovili, nadaljevanje je bilo z naše strani precej bolje. Zdi pa se mi, da smo presenetili mnoge, saj so nas večinoma že odpisali od izločilnih bojev. Dokazali smo, da smo prava ekipa," pa je bil v izjavi za španske medije zadovoljen Oblak.