Arsenal kar dvakrat premagal AC Milan (VIDEO)

Nogomet 13. Dec 202217:41 0 komentarjev

Arsenal je pred nadaljevanjem premier league v Dubaju na prijateljski tekmi premagal AC Milan. Na stadionu Al Maktoum je naprej slavil po rednem delu (2:1), nato pa bolje izvajal tudi enajstmetrovke.

Topničarje je v 21. minuti v vodstvo popeljal Martin Odegaard. Norveški mojster je bil natančen iz prostega strela in na spektakularen način ukanil Cipriana Tatarusanuja.

Vodstvo Arsenala je ob koncu prvega polčasa podvojil Reiss Nelson, AC Milan pa zaostanka 0:2 ni več nadoknadil. Častni zadetek italijanske zasedbe je v 78. minuti dosegel branilec Fikayo Tomori.

Zadetki v Dubaju:

Trenerja ekip Mikel Arteta in Stefano Pioli sta se po tekmi odločila, da se ekipi preizkusita še v streljanju z enajstih metrov. Tudi tudi tukaj so bili uspešnejši Angleži. Pri Milanu je naprej zgrešil Brahim Diaz, nekaj upanja je Milanistom prinesel kiks Matthewa Smitha, a je vse zapravil že nekaj sekund kasneje Rade Krunić, ki je žogo poslal mimo vrat Arsenala.