Arsenal z zmago nad Nottinghamom skočil na drugo mesto

Nottingham, 30. 01. 2024 23.06 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Ž.K., STA
0

Nogometaši Arsenala so z zmago proti Nottingham Forestu z 2:1 uspešno odprli 22. krog angleške Premier lige. Topničarji so se zavoljo poraza Aston Ville proti Newcastle Unitedu z 1:3 ter dejstvu, da ima Manchester City dve odigrani tekmi manj, zavihteli na drugo mesto, kjer sedaj za dve točki zaostajajo za vodilnim Liverpoolom. Redsi bodo svojo tekmo 22. kroga odigrali v sredo, ko bodo v derbiju kroga gostili Chelsea.

Topničarji so na City Groundu šele v drugem polčasu zlomili odpor Nottingham Foresta. V vodstvo jih je po strelu iz mrtvega kota v 65. minuti popeljal Brazilec Gabriel Jesus, sedem minut kasneje pa je po njegovi podaji zadel še Bukayo Saka. Za gostitelje, ki so v končnici tekme in sodnikovem podaljšku močno pritisnili proti vratom Arsenala, je častni gol dosegel Nigerijec Taiwo Awoniyi v 89. minuti.

Newcastle United je v Birminghamu premagal četrtouvrščeno Aston Villo s 3:1. Pot do zmage na Villa Parku je gostujoča zasedba tlakovala med 32. in 36. minuto, ko je dvakrat zadel švicarski obrambni igralec Fabian Schär. Zadnji gol za Newcastle je prispeval domači obrambni igralec iz Španije Alex Moreno v 52. minuti, končni izid 1:3 pa je postavil Ollie Watkins v 71. minuti.

Poleg tega so bile na sporedu še tri tekme. Lutton Toen je vse dvome o zmagi nad Brightonom razrešil že v prvi polovici tekme, po vodstvu s 3:0 je na koncu zmagal s 4:0. Za zanesljivo zmago si največ zaslug lasti Elijah Adebayo, ki je dosegel  sploh prvi hat-trick Lutona med angleško elito, en gol je pa prispeval še Chiedozie Ogbene.

Crystal Palace je po hudem boju strl odpor Sheffield United. V prvem polčasu je za ekipo iz južnega dela Londona dvakrat zadel Eberechi Eze, za goste pa Čilenec Ben Brereton Diaz, ki je v polno meril po le 2 sekundah tekme, in James McAtee. Odločitev o zmagovalcu je padla v drugem polčasu, mož odločitve pa je bil Francoz Michael Olise v 67. minuti.

Fulham in Everton sta se na Craven Cottagu v Londonu razšla brez golov.

V sredo bo poleg Manchester Cityja, Burnleyja, Liverpoola in Chelseaja na sporedu še mestni derbi med Tottenhamom in Brentfordom. Krog se bo končal v četrtek s tekmama West Ham United - Bournemouth in Wolverhampton Wanderers - Manchester United.