Beograd, 06. 06. 2023 20.55 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
M.J., STA
5

Partizan in Cedevita Olimpija sta v beograjski Štark Areni odigrala odločilno tekmo polfinalne serije košarkarske lige ABA. Črno-beli so tretjo tekmo več kot zanesljivo dobili (90:71). Ljubljančani so bili rezultatsko konkurenčni le do končnice prvega polčasa, nato je sledil delni izid 12:1 za gostitelje in tekma se je povsem prevesila na stran Beograjčanov. Zmaje je lani izločila Crvena zvezda, letos pa Partizan. Prav beograjska mestna rivala bosta odločala o naslovu prvaka regionalne lige. Oba imata po šest naslovov. Crvena zvezda lahko pride to tretjega zaporednega, Partizan pa do prvega po desetih letih.

Statistika tekme Partizan - Cedevita Olimpija
Statistika tekme Partizan - Cedevita Olimpija FOTO: Sofascore.com

Zmaji so drugo leto zaporedoma ligo ABA končali po odločilni tretji polfinalni tekmi. Cedevita Olimpija se bo zdaj posvetila finalu lige Nova KBM, kjer je rezultat v zmagah s Helios Suns izenačen na 1:1. Tretja tekma v nizu na tri zmage bo v četrtek v Domžalah. Ljubljančani so se na odločilni tretji tekmi pred skoraj 15.000 gledalci hrabro zoperstavili favoriziranim Beograjčanom, vendar presenečenja oziroma popolnega preobrata v polfinalni seriji niso uspeli izpeljati.

Uvodno vodstvo Partizana 16:2 je Cedevita Olimpija izničila do 16. minute (29:29), nato pa do konca polčasa dosegla le en koš. Slabo je začela tudi drugi del, saj so gostitelji hitro povedli s 50:34 in prednost rutinirano zadržali do konca. Ljubljančani se niso več spustili pod deset točk zaostanka.