Po zaostanku 2:4 je Celje Pivovarna Laško hitro zagospodarilo v dvorani v Štorah in po golu Aleksa Vlaha v 26. minuti povedlo 8:19. Na začetku drugega polčasa so si priigrali najvišje vodstvo na tekmi (26:13). Najučinkovitejša sta bila Aleks Vlah s sedmimi in Gal Marguč s šestimi goli, v dolenjski zasedbi pa je Marko Abramović dosegel sedem golov, Matevž Tekavčič štiri.

Precej podoben scenarij je bil tudi v Novem mestu, a vendarle je imelo Trebnje precej več dela kot Celjani. V dolenjskem derbiju je pred 500 gledalci Krka po golu Uroša Knavsa v 13. minuti povedla z 10:6, favorizirani gostje so v 21. minuti izenačili na 12:12, dve minuti pozneje pa sta Staš Slatinek Jovičić in David Didovič goste popeljala v vodstvo z 12:14.

V prvi polovici drugega polčasa je bilo v Marofu pestro. Novomeščani so po golu Vojislava Vukića v 38. minuti ujeli Trebanjce in izenačili na 19. Do 46. minute je bila tekma odprta, nato pa so Zormanovi varovanci pri vodstvu 22:23 naredili delni izid 0:3. Slatinek Jovičić s sedmimi in Gašper Horvat s petimi goli sta bila prva strelca pri Trimu Trebnje, v novomeški zasedbi pa sta izstopala Uroš Knavs z enajstimi in Jernej Avsec s petimi zadetki.