Drugi športi

Barbara Arenhart: Pet golov ni veliko, vseeno pa zelo pomembno za našo samozavest

Ljubljana, 20. 03. 2023 06.00 |

Rokometašice Krima Mercatorja so storile pomemben korak v nadaljevanju sezone elitne Lige prvakov. V ljubljanskih Stožicah so v nedeljo pred bučnimi navijači slavile zmago nad romunsko ekipo Rapid iz Bukarešte. Rezultat je bil na koncu 29:24, ekipa pa je storila pomemben korak k uvrstitvi v četrtfinale tega tekmovanja. Toda rokometašice ostajajo previdne, saj se zavedajo, da bodo za napredovanje potrebovale vsaj še eno takšno predstavo, če ne celo boljšo.

"V prvem polčasu smo se prilagajali igri nasprotnika in njihovi napadalni predstavi, v drugem delu pa smo dali od sebe vsak atom moči, da dvoboj dobimo. Zmaga sicer ne pomeni veliko, iz tekme bomo morali vzeti to, da bomo še boljši," je po tekmi povedal  Dragan Adžić, trener RK Krim Mercator. Krimovke so zapravile nekaj priložnosti, zaostajale pa tudi že za pet zadetkov. Toda na mestu je bila vratarka slovenske ekipe, ki je že v prvem polčasu zbrala neverjetnih 12 obramb. Barbara Arenhart, ki je postala tudi igralka tekme, je po koncu povedala: "Že pred obračunom smo bili pripravljeni na zelo zahteven boj, saj je ekipa Rapid Bucuresti v tej sezoni zelo močna. V prvih dvajsetih minutah smo imeli precej težav, a sem vesela, da nam je na koncu uspelo. Pet golov ni velika prednost, vseeno pa zelo pomembna za našo samozavest pred povratnim srečanjem. V Bukarešti bomo morali biti osredotočeni do konca, če bomo želeli v EHF Ligi prvakinj napredovati. Zelo sem zadovoljna z ekipo in verjamem, da lahko naredimo še veliko!"

Takšna predstava zagotovo vliva dodatno željo, da o motivaciji sploh ne govorimo. V Romuniji bo tekma odločala o nadaljnji usodi, toda takšna popotnica ni zanemarljiva. Čez natanko teden dni, torej 26. marca, bodo Ljubljančanke v dvorani Sala Polivalenta skušale ubraniti prednost petih zadetkov in se tako še drugo sezono zapovrstjo prebiti v četrtfinale tega evropskega klubskega tekmovanja. V lanski sezoni so jih v četrtfinalu premagale Norvežanke. Proti Vipers Kristiansandu so bile tako na domačem igrišču kot tudi v gosteh slabši nasprotnik.