Nogometaši Tabora bodo še trepetali

Nogomet 14. Maj 202217:21 > 23:49 0 komentarjev
nogomet

Nogometaši Brava so v 37. krogu Prve lige Telemach v Sežani premagali CB24 Tabor z 1:0 (1:0).

Nogometaši Tabora že pred tekmo niso imeli možnosti, da bi si zagotovili osmo mesto in s tem neposreden obstanek v ligi, iskali pa so vsaj točko, ki bi jim dokončno zagotovila dodatne kvalifikacije. A proti Bravu, ki so ga letos dvakrat že premagali, toda obakrat v Ljubljani, te niso osvojili, tako da bodo vsaj še nekaj ur, do tekme Maribora in Aluminija, trepetali.

Varovanci Dušana Kosića so imeli večji del tekme terensko premoč, a so izvedli zelo malo nevarnih napadov. Na sredini igrišča jim jim je manjkalo domišljije, zvezni igralci napadalcem niso omogočili veliko priložnosti. Tudi Ljubljančani niso blesteli, a so znali izkoristiti praktično edino neodločnost sežanske obrambe in z golom Gregorja Bajdeta prišli do zmage.

Sežanci so tekmo začeli napadalno, Rodrigue Bongongui je imel po podaji Vida Kodermana v 11. minuti priložnost, da jih tudi popelje v vodstvo, a je žoga po njegovem strelu zletela mimo leve vratnice.

Edini gol je padel v 29. minuti, ko je Mark Spanring z leve strani podal žogo v sredino Bajdetu, ki je bil s hrbtom obrnjen proti golu, vendar je žogo dobro sprejel, se obrnil ter s strelom v nasprotni kot premagal vratarja Jana Koprivca.

Štiri minute pozneje bi Ljubljančani lahko povišali vodstvo, Leon Sever je dobro izvedel prosti strel, Koprivec je žogo odbil, vendar le do Matije Kavčiča, katerega poskus pa je sežanski vratar spet ubranil.

Gledalci so pričakovali, da bo drugi polčas bolj bogat z zanimivimi dogodki, a so se v pričakovanjih zmotili. Primorci, ki so drugi del začeli s tremi novimi igralci, so imeli še izrazitejšo premoč, toda ta je bila jalova. Redko so prihajali v kazenski prostor, še takrat, ko so, pa je bila gostujoča obramba na mestu. Tako je v 66. minuti blokirala strel Marka Krivičića, v 80. minuti pa je nevaren strel Žige Ovseneka vratar Gal Lubej Fink, ki je debitiral v dresu Brava, odbil v kot, po katerem je Klemen Nemanič z glavo slabo streljal.

Edino polpriložnost za goste je zapravil Spanring.

Tabor bo v zadnjem krogu gostoval pri Aluminiju, Bravo pa bo gostil Koper.

Tabor Sežana – Bravo 0:1 (0:1)

Stadion Rajko Štofla, gledalcev 200, sodniki: Mertik, Herženjak, Špur.
Strelec: 0:1 Bajde (28.).

Tabor Sežana: Koprivec, Nemanič, Briški, Koderman, Salkić, Ristić (od 46. Monjac), Mavretič (od 46. Grobry), Krivičić (od 71. Zeljković), Tolić (od 46. Ovsenek), Bongongui (od 81. Čakš), Stančič.

Bravo: Lubej Fink, Milić (od 73. Jakšić), Križan, Spanring, Vodeb, Selan, Trdin (od 61. Kurtović), Kavčič, Sever (od 69. Marjanac), Memić (od 61. Kramarič), Bajde (od 69. Maružin).

Rumeni kartoni: Koprivec; Selan, Križan.

KONEC TEKME!

89. minuta: V kazenskem prostoru Brava se je prostor odprl Kodermanu, ki je poskusil presenetiti Lubeja Finka, a je ta uspešno ukrotil njegov strel.

81. minuta: Malo je manjkalo in bi bilo 1:1. Odlično je streljal Osenek, a se je s še boljšo obrambo izkazal Lubej Fink.

75. minuta: Monjac je iz kota poslal zavrtinčeno žogo Brava in skoraj presenetil gostujočega vratarja, ki pa je ostal zbran in žogo izbil.

63. minuta: Bongongui je lepo izigral obrambo Ljubljančanov, a storil potezo preveč in žoga mu je ušla z igrišča

48. minuta: S strelom z razdalje je pri Bravu poskušal Sever, vendar znova meril premalo natančno.

33. minuta: S prostega strela s približno 30 metrov je skušal presenetiti Sever, a je domači vratar Koprivec žogo uspešno izbili.

Zadetek gregorja Bajdeta:

28. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Bravo! Ljubljančani so v vodstvo prišli iz prve priložnost na tekmi, zagotovil pa jim ga je Bajde po strelu z obrata.

13. minuta: Z roba kazenskega prostora je ustrelil Mavretić, a naravnost v roke vratarja Brava Lubeja Finka.

11. minuta: Prva priložnost na tekmi. Pri Taboru je do žoge v kazenskem prostoru Brava prišel Bongongui, vendar je Kamerunec zgešil vrata.

Začetni postavi:

Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Nemanič, Briški, Ristić, Koderman, Krivičić, Tolić, Mavretič, Bongongui, Stančič.

Bravo: Lubej Fink, Vodeb, Milić, Križan, Kavčič, Trdin, Selan, Španring, Sever, Memić, Bajde.