Koprčanom je doma pošteno zdrsnilo

Zaradi zaključnih priprav članske reprezentance na SP in kadetske na EP so rokometašice jesenski del prvenstva sklenile že ta konec tedna. Tudi pri moških en vikend spet ne bo rednega kroga, v soboto pa so razočaranje svojim navijačem pripravili rokometaši Kopra, ki so izgubili proti to jesen ničkaj prepričljivemu Mariboru.

Trener Uroš Rapotec in njegovi varovanci ne morejo biti zadovoljni
z učinkom v dosedanjem delu sezone. Foto: Tomaž Primožic/FPA
Trener Uroš Rapotec in njegovi varovanci ne morejo biti zadovoljni z učinkom v dosedanjem delu sezone. Foto: Tomaž Primožic/FPA

PRVA DRL MOŠKI

Koper : Maribor Branik 20:22 (11:12)

Dvorana Bonifika, gledalcev 300, sodnika: Teršek in Žibret.

Koper: Jelovčan, Logar, Morato, Špruk 4, Žagar 1, Pavlović 1, Poklar 6 (2), Konjević 1, Moljk 1, Vujović, Smolnik 1, Muminović, Sanabor 2, Makuc 2, Kete, Breznikar 1.

Maribor Branik: Milačić, Lorger, Strašek, Knez 3, Planinšek 6, Dosedla 1, Veselinovič 3, Sok, Kovačec 1, Jerenec, Janc, Košec, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Budja 2, Razgor 4, Hedl, Rakita.

Sedemmetrovke: Koper 4 (2), Maribor Branik 3 (0); izključitve: Koper 8, Maribor Branik 8 minut; rdeča kartona: Pavlović (53.), Gregorič (54.).

KOPER > “Mi danes nismo bili dorasel tekmec, naredili smo preveč napak. Predvsem v napadu smo zgrešili preveč strelov. Naši so nedvomno sposobni veliko več, kot so tokrat pokazali. Del krivde je tudi moj,” je po sobotni tekmi korektno priznal trener Kopra Uroš Rapotec.

Nedvomno rumeno-modrim to jesen uspeva bolj malo. Ko se je zdelo, da se bodo po zmagah nad slabšimi tekmeci povzpeli na lestvici, so doma izgubili proti ekipi, ki se tudi že vso jesen išče. Toda Mariborčani so v Kopru zmagali četrtič in za nameček na lestvici prehiteli tudi favorizirane gostitelje. Izbranci celjskega trenerja na mariborski klopi Luke Žvižeja so bili večji del v prednosti. V 48. minuti je bila tekma povsem odprta (16:17), v prelomnih trenutkih pa so bili bolj zbrani in preudarni rokometaši iz štajerske prestolnice. V živčni končnici so si najprej priigrali tri gole prednosti (19:16), ko pa je Nejc Planinšek v 57. minuti povišal na 21:17, je bilo jasno, da bo zmaga odšla v Maribor. Poleg razigranega Planinška je gostom pot do uspeha s 14 obrambami tlakoval tudi vratar Gregor Lorger. O nemoči gostiteljev priča že sam razvoj dogodkov v dvorani Bonifika, kjer so rumeno modri vodili samo na začetku tekme, nazadnje s 4:3 v sedmi minuti. NR

PRVA DRL ŽENSKE

Prvoligaški boji se bodo nadaljevali 8. januarja, vmes pa bodo ekipe skušale odigrati del zaostalih tekem. Evropske obveznosti Krima in zdravstvene težave v drugih ekipah v času covida-19 so jih odnesle kar 15. Ta konec tedna so tako ostale brez boja tudi Koprčanke, ki vodijo v drugi (zeleni) kakovostni skupini lige. Na devetem mestu 16-članskega tekmovanje prezimujejo tokrat proste Izolanke. Svojo obveznost iz zadnjega kroga so opravile že prej. Med primorskimi rokometašicami so se tako v soboto potile le Ajdovke.

Ptuj : Mlinotest 27:30 (14:15)

Dvorana Ljudski vrt, gledalcev 35, sodnika Pajić in Kržan.

Mlinotest: Hrovatič (13 obramb), Bratina, Fegic 6, Abina 5, Zelnik 5, Grmek 3, Ferfolja 3, Bytyqi 2, Sanabor 2, Krapež 2, Perazić 2. Trener: Jan Žbogar.

Sedemmetrovke - Ptuj 2:1, Mlinotest 3:2; izključitve - Ptuj 4 minute, Mlinotest 6 minut.

PTUJ > Rokometašice Mlinotesta so kot glavne kandidatke za drugo mesto v državnem prvenstvu na parketu ekipe z dna prve kakovostne skupine prve lige opravile, kar so morale. Štajerke so se žilavo upirale. V prvem polčasu je bil izid večkrat izenačen. Prva nekoliko večja prednost Ajdovk je nastala v sredini prvega polčasa, ko je izenačenju na 9:9 sledila mini serija obrambe vratarke Klare Hrovatič in uspešnih napadov z dvema zadetkoma Nuše Fegic in enega Urše Zelnik. Ko se je razigrala še Ana Abina,je prednost narasla na štiri gole, a so Primorke prezgodaj popustile in so do odmora že skoraj vso prednost zapravile.

Drugi polčas so dobro odprle Nuša Fegic, Klara Hrovatič in Teja Ferfolja. Strelsko se je vključila še Maja Grmek in prednost je narasla na pet golov. Zmagovalec je nato bil v zadnji četrtini tekme ves čas znan, saj je bila Mlinotestova obramba dovolj čvrsta, da se Ptujčanke - kljub nekaj ajdovskim napakam - niso več nevarno približale.IM