Benfica tudi v drugo brez praske za uvrstitev med osem najboljših

Lizbona, 07. 03. 2023 20.04 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Jakob Batič
0

Benfica je na povratnem srečanju osmine finala Lige prvakov še drugič zanesljivo ugnala Club Brugge (5:1) in si tako zagotovila mesto med osmimi najboljšimi s skupnim izidom 7:1. Junak zmage je bil Goncalo Ramos z zadetkoma in asistenco.

Benfica je na prvi stopnički izločilnih bojev dokazala, da sodi v evropski vrh in bo letos velik zalogaj tudi za precej bogatejše in favorizirane klube. Potem ko je iz skupine, v kateri sta bila velikana PSG in Juventus, napredovala kot prva, je za uvrstitev med najboljših osem v slogu najboljših domov poslala Club Brugge.

Na prvi tekmi v Bruggeju so lizbonski orli slavili z 2:0 in si s tem priigrali sijajno izhodišče pred povratnim obračunom. V drugem polčasu sta zadela Joao Mario in David Neres. Kljub temu v belgijskem taboru niso izgubili upanja za veliki preobrat. "Kot klub imamo veliko dolžnost, da na terenu naredimo vse, kar je v naši moči, da v Lizboni pripravimo čudež," je pred tekmo razmišljal njihov trener Scott Parker

Benfica je od zmage v Bruggeju dobila tri tekme v domačem prvenstvu, zato Roger Schmidt svoje enajsterice ni veliko spreminjal. V primerjavi s tekmo proti Famalicau je storil eno spremembo, od prve minute je priložnost za igro dobil zvezni nogometaš Chiquinho.

Orli so svoje navijače prvič na noge dvignili že v drugi minuti. Po sijajni ekipni akciji je iznajdljivo s petko zadel Joao Mario. A po posredovanju VAR-a se je izkazalo, da je bil Goncalo Ramos v izgradnji akcije za korak prehiter. To pa domačih ni zmedlo, saj so nadaljevali z diktiranjem tempa, kar so prvič kronali v 38. minuti. Asistiral je že omenjeni Ramos, zadel pa hitronogi Rafa Silva. To je bil zanj že peti zadetek v tej sezoni Lige prvakov.

Še pred koncem prvega polčasa pa je udaril glavni akter srečanja. V drugi minuti sodniškega dodatka je namreč v polno meril Ramos, ki je povišal na 2:0, po čemer je bilo srečanje bolj kot ne odločeno.

23 zadetkov in 9 asistenc je v tej sezoni za Benfico dosegel Goncalo Ramos:

Upi najbolj optimističnih navijačev gostov so bili dokončno pokopani kmalu po začetku drugega dela. V 57. minuti je Simona Mignoleta še drugič na tekmi premagal Ramos. Kmalu zatem je v igro vstopil strelec na prvem srečanju Neres, ki je bil tudi tokrat uspešen. Zadel je v 78. minuti. Sedem minut po tem, ko je z bele točke v polno meril tudi Joao Mario.

Popolno katastrofo gostov na Stadionu luči je tik pred koncem preprečil Bjorn Meijer, ki je po podaji Tajona Buchanana s pravim projektilom na daljšo vratnico premagal Odisseasa Vlachodimosa.

Na koncu je na semaforju pisalo 5:1, v skupnem seštevku pa kar velikih 7:1. Tako dvomov o zasluženosti Benficinega napredovanja ne more biti. Uvrstitev v osmino finala pa je za Club Brugge – ne glede na visok poraz – prav tako velik uspeh. Veliko razumevanja za situacijo je v zaključku pokazala tudi sodniška zasedba, ki je že zdavnaj odločeno srečanje podaljšala zgolj za minuto.