Jonathan Toews je letos v odlični formi. Foto: Reuters

33. minuta je tekla, ko so Blackhawksi povedli. Na modri črti je Filip Roos z leve strani ploščico poslal na desno, kjer je bil Caleb Jones, ta je streljal, v mrežo pa jo je preusmeril Jason Dickinson. Tri minute in pol pozneje so Kralji izenačili. Sean Walker je z dolgo podajo v protinapadu zaposlil Arturja Kalijeva. 21-letni Uzbekistanec je zadrsal po desni strani in pred vrati našel Blaka Lizotteja, ki je ploščico spravil za hrbet sicer razpoloženega Arvida Söderbloma.

Švedski vratar, ki je odigral šesto tekmo za Chicago, prvič pa je slavil zmago, je zbral 32 obramb. Razmerje v strelih je bilo 19:33. Gostitelji so prekinili niz štirih porazov. Odločitev je padla po minuti in pol podaljška. Toews je popeljal plošček v napad. Ko ga je že izgubil, je nespretno pred vrati posredoval Kevin Fiala. Ukradel mu ga je Jake McCabe, ki je nato našel samega Toewsa, ta pa je premagal Jonathana Quicka. Kapetan Chicaga je na 11 tekmah letos dosegel že sedem golov. V lanski na 71 le 12.

"Po porazu z Dallasom smo želeli popraviti nekatere reči, predvsem v obrambi. Menim, da nam je dobro uspelo, veliko stvari smo naredili dobro, zelo sem zadovoljen. Se pa včasih malenkosti obrnejo proti tebi in uspeha ni. To se nam je danes zgodilo," je po tekmi dejal trener Los Angelesa Todd McLellan. Anže Kopitar je na ledu prebil slabih 20 minut.

Ovečkin izenačil rekord Howa

Detroit je bil s 3:1 boljši od Washingtona. Edini zadetek je za goste dosegel Aleksander Ovečkin, svojega 786. v karieri, s čimer je izenačil rekord legendarnega Gordieja Howa po številu golov za eno moštvo. "Lep dosežek. Super je, da mi je uspelo rekord izenačiti tukaj, čeprav bi ga pa še raje tukaj popravil," je dejal Ovečkin. Howe, ki je blestel v dresu Red Wingsov, je 786. zadetek dal le nekaj kilometrov stran v nekdanjem domovanju hokejistov Detroita aprila 1971.