Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

rb
rb
0 28.01.2023 17:03:00

Olimpija, Maribor in Mura odigrali kar štiri tekme! Izkupiček: dve zmagi, dva remija

Grega Wernig
Slovenski prvoligaši so v ritmu prijateljskih preizkušenj.

Nogometaši Olimpije nadaljujejo priprave v Medulinu, kjer so odigrali tudi prvo prijateljsko tekmo. Nasprotnik varovancev Alberta Riere je bil hrvaški drugoligaš Orijent, ki so ga Ljubljančani v vetrovnih razmerah ugnali z 1:0 (1:0), edini gol je v 27. minuti dosegel Ivan Posavec.

Zmaji so dvoboj začeli v postavi Vidovšek, Karamatić, Ratnik, Estrada, Krdzalić, Elšnik, Aldair, Krefl, Posavec, Sešlar in Bristrič, na klopi so na priložnost čakali Pintol, Mauricio, Crnomarković, Milović, Sualehe, Lasickas, Doffo, Kvesić, Gavrić, Jakupovič, Nukić, Rui Pedro in Janković.

Za Mariborčani je v turški pripravljalni bazi nadvse delovna sobota, odigrali so kar dve tekmi. V središču pozornosti je bil obračun s kijevskim Dinamom, ki so ga vijoličasti opravili z odliko in ukrajinskega velikana premagali z 2:0 (1:0), v polno sta zadela Aljaž Antolin (49) in Ivan Brnić (79). Štajerci so se predstavili v postavi Bergsen (od 46. Jug), Milec, Watson, Šoštarič Karič (od 75. Uskoković), Sikošek, Antolin, Laušić (od 61. Repas), Brnić, Božić, Iličić, Vipotnik (od 75. Kryeziu).

V dopoldanskem terminu so se varovanci Damirja Krznarja pomerili s selekcijo U-19 Šahtarja iz Donecka, dvoboj se je razpletel z izidom 1:1 (1:0). V zasedbi iz Ljudskega vrta je bil edini strelec Roko Baturina v 27. minuti, igrali so Pridgar (od 61. Zalokar), Žinič, Lorber, Kryeziu, Guerrico, Dizdarević (od 72. Uskoković), Božičković, Čuk (od 72. Repas), Kronaveter, Sirk, Baturina (od 50. Ishaq Rafiu).

Soboški črno-beli so na pripravah v Turčiji odigrali drugo prijateljsko preizkušnjo. Po porazu (1:3) z avstrijskim Riedom so se pomerili z znancem iz kvalifikacij za ligo prvakov, s Škendijo so se razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0). Prekmurci so prvi polčas dobili z golom Ognjena Stjepovića, ki je prvič zatresel mrežo v dresu Mure, za ekipo iz Tetova (po jesenskem delu prvenstva Severne Makedonije je na tretjem mestu) je v nadaljevanju zadel Reshat Ramadani iz najstrožje kazni.

Trener Damir Čontala se je odloči, za začetno enajsterico Raduha, Beganović, Sadriu, Balažic, Kuzmić, Turudija, Šroler, Zličić, Stijepović, Klepač in Petković, v nadaljevanju so vstopili Mihelak, Kous, Cipot, Morris, Pucko, Brkić, Tripi, Jovićević, Šarić, Shabanhaxhaj in Daku.